Skocz do zawartości
HUD

MSI Z87-G43 weryfikacja uszkodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam problem z moim zestawem, który działa już od dłuższego czasu bez problemów. Podczas grania nagle zrestartował się komputer i od tej pory nie może się uruchomić. Sprawdziłem, że w środku nie działa większość wentylatorów tylko ten od CPU i od karty graficznej, oraz kręcił się dysk twardy. Podczas wyłączania zasilania (na przełączniku zasilacza, albo przez płytę główną) na 1s wentylatory dostają napięcie i próbują się ruszyć. Myślę, że problem leży po stronie płyty głównej albo zasilacza, próbowałem więc:

-uruchomić z różnymi kostkami RAMU

-clear cmos

-uruchomić bez VGA

-ucuchomić bez dysków.

 

Wszystko to bez pozytywnych rezultatów. Jutro spróbuje sprawdzić miernikiem jak wyglądają napięcia podawane przez zasilacz, ale nie wiem czy to doprowadzi mnie do jakiś interesujących wniosków. Wiem, że najłatwiej byłoby załadować działającą płytę główną albo zasilacz i sprawdzić czy system ruszy, ale póki co nie mam od kogo tych części pożyczyć. 

 

Zastanawiam się więc, jak na obecną chwilę zidentyfikować problem metodami bezinwazyjnymi (na obecnej konfiguracji). Macie jakieś rady w tym temacie? Za wszystkie będę bardzo wdzięczny :).

 

Konfiguracja:

Core i5-4670K 3.4GHz
MSI Z87-G43
Ballstix elite 2x4GB 
Sapphire R9 290
OCZ ModXStream Pro 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że to płyta główna... Sprawdziłem zestaw kartą diagnostyczną i nic się nie bootowało, tylko informacja o zasilaniu. Sprawdziłem więc na drugim zasilaczu i wszystko odpaliło bez problemu. Zasilacz miał już z 6lat i tak planowałem go wymieniać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...