Skocz do zawartości
Makchiavelli

Komputer do codziennego użytku + gry na kilka lat

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ale czym sie sugerowac? Nie ogarnie po angielsku intrukcji, ktore te sterowniki trzeba by sciagnac? Najpierw wgrac glowne a dopiero potem wgrac odpowiedni sterownik? Faktycznie tyl bylby 5.1 a przod pod sluchawki by dzialal? Ja juz ta karte zdarzylem zdemontowac i spakowac, procek wyciagneity : ) jezeli tak by sie dalo to przyznam ze poprawili byscie mi humor bo ta sprawa cale po poludnie mi zepsula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego, plyta spakowana, jutro ja trzeba rozpakowac :D i sprobowac to co mowisz, widze ze jest szansa, a juz bylem zalamany, moze faktycznie to bedzie dzialac. Inna sprawa jest taka ze w obudowie zalmana z przodu jest wtyp usb 3.0 i kable od niego idzie do plyty ale wtyk tego kabla nigdzie nie mozna wpiac na plyte bo nie ma wejscie, ale to juz mi nie zalezy, zeby sie chociaz to audio dalo zrobic, jutro bede dzialal po poludniu i dam znac i pewnie bede prosil o rady : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ten driver, no i kombinuje z kablami, sytuacja jest taka, że jak daje PLAY czyli PRÓBA, TEST to dwa przednia graja, centralny nie gra, tylny lewy gra dobrze, prawy tylny gra ciszej, i tyle. 

 

Nie bardzo sie orientuje jak ogarnąć ten driver. Generalnie będzie co z tego czy nie ma szans i karta do oddania jak chce mieć głosniki tak jak przedtem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam subufer, teraz jest tak jak przedtem, jeszcze sie skaplem ze centralny mialem sciszony, ale On nie gra tzn gra ale to jest minimalnie slyszany poglos, tak zabuczy i tyle,


Zmieniałem te kable, centralny gra ale podswietla mi w HD audio wtedy subufer, jak podkresla centralny to buczy subufer, jak zmienie kable to zmienia sie tylko to chyba ze slabiej nie gra prawy tylny tylko prawy przedni

Edytowane przez Makchiavelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazałes odznaczyc GLOSNOSC SURROND, nie widze roznicy z tym czy bez to co z tym zrobic w koncu?, natomiast sprawa jest taka ze dawniej jak mialem tamtego kompa i dawalem TEST to czy CENTRALNY byl sciszony czy nie to na tescie dawal dzwiek o ile pamietam, teraz trzeba go podglosnic, ale mniejsza z tym to podaje jako szczegół, CENTRALNY daje dzwiek na tescie, ale puszcze cos na youtube to go juz nie slychac, a zazwyczaj było tak ze potrafil glosniej zagrac anizeli boczne jak sie go na maks podkrecilo teraz zachowuje sie jakby byl sciszony, tak ze tu jeszcze jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yt jest w stereo i gra przednimi głośnikami, by grał centralny, musisz poszukać jakiejś funkcji w sterownikach, która pośle tam dźwięk stereo. To nie problem braku gniazd na płycie.

 

Wtyczkami i ptaszkami tak ustaw, by sub, centralny był na swoim miejscu.

 

Różna głośność tylnych - sprawdź czy to problem wyjścia czy głośników, możesz to zrobić podłączając słuchawki zamiast tylnych i sprawdzić czy też grają z różną głośnością. Same głośniki tylne możesz sprawdzić podłączając jacka od nich pod telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal jest lipa z tym centralnym, dawniej grał przy yt, radiu z neta, przy czymkolwiek, działał po prostu, teraz działa jak tylko testuje go w Realtek HD Audio. W dodatku czasem np. na yt jest cisza, niektore filmy w ogole nie graja, z zadnego glosnika nic nie slychac

 

Zastanawiam się czy wyciągać to płyte i oddawac lub sprzedac jak nie bedzie wyjscia i kupic taka z 6scioma wyjsciami zamiast 3ech czy kombinowac z jakas zewnetrzna karta dzwiekowa na usb tak za 50-70 zł moze by sie dalo co kupic choc to chyba bardziej laptopy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie działa :/ Tak jak pisze centralny nie gra, nie umiem tego ustawić, lub czasem niektóre filmy na yt są nieme. 

Nic mi ta karta pod PCI nie da bo nie mam jej nawet gdzie wpiąć w mojej płycie. Pozostaje albo ją wymienić dopłacając powiedzmy 50zł do innej ktora bedzie miala 6 wyjsc z tylu i do tego slot pod PCI dodatkowy, hehe, co za sytuacja, omg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz jakiegoś kolegę co to ogarnia? To musi działać i kropka. Jakie tym masz głośniki, dokładnie?

 

Twoja płyta ma 

 

1x PCI Express x1 czyli potrzebowałbyś kartę muzyczną pod PCI Expres:

 

http://allegro.pl/karta-creative-sound-blaster-audigy-fx-pci-e-sbx-i5613394363.html

http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-asus-xonar-dgx-karta-pci-e-x1-sy-i5675289473.html

 

http://allegro.pl/sound-blaster-x-fi-xtreme-gamer-sb1040-i5723013889.html50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że sam bym to ogarnął tylko nie bardzo wiem od czego zacząć, mam ten sterownik, ale wcale tam nie ma wiele opcji do ustawień wg mnie. jakiś różnych kombinacji żeby coś ulepić z tego. 

Widzisz coś bym zaradził ale są niuanse o których nie wiem, jak na przykład to, że patrzyłem wczoraj na tą karte wizualnie i nie widziałem tego małego wyjścia PCI o którym piszesz wyżej, faktycznie mam takie, i już myślałem, że to rozwiąże problem, bo bym kupił jakąś używke karte ale otwarłem obudowe i wo wejście jest tuż pod kartą graficzną, na oko jakbym ta karte tam wsadził to byla by moze pól centtymetra pod radiatorem grafiki wątpie czy tak moze byc? Wydaje mi sie, ze to za blisko, a co dopiero jak bede w koncu chcial kupic ta nowa karte gdzie radiatory sa 2x wieksze tzn. podwójne i pewnie wyższe anizeli w tej mojej obecnej

 

2l8f2np.jpg

Edytowane przez Makchiavelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz pobawić się ustawieniami, sam mam stare Creative Inspire T5400 z 3 wtyczkami i działa.

Jeżeli w teście słyszysz wszystkie, to kwestia jeszcze ustawień Windows i/lub programu odtwarzającego.

Nawet w dokumentacji Twojej płyty masz jasno napisane, że

 


niebieski - lewy, prawy tył

zielony - lewy, prawy przód

czerwony - sub



 

Zaznacz wypełnienie głośnika.


3.Go to Control panel----->Sound----->Speakers(DoubleClick it).... 

 

The Speaker properties windows appears in that go to Enhancements tab...Select the Speaker Fill ... 


 

Jakiego masz Windowsa?

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie kabelków, które musisz wpiąć do karty muzycznej, bo możliwe, że ty masz osobne jacki dla każdego z sygnałów czyli 6 sztuk, a nie tak jak ja miałem:

 

http://ask.creative.com/wwimages/speakers/connecting_to_soundblater51_new.jpg

 

Nie wiem, czy Ty nie potrzebujesz, czy też nie masz również czegoś takiego:

 

Ty masy pewnie:

 

http://www.mygarage.ro/attachments/powered-pc-garage/300313d1414324412-review-sistem-audio-genius-sw-hf5-1-6000-dscf4829.jpg

 

i takie kabelki:

 

http://www.mygarage.ro/attachments/powered-pc-garage/300290d1414323884-review-sistem-audio-genius-sw-hf5-1-6000-dscf4795.jpg

 

I pewnie masz 3 takie kabelki:

 

http://allegro.pl/gmb-adapter-mini-jack-3-5mm-do-2x-rca-chinch-m-2xf-i5661925983.html

 

I to musisz dobrze po podłączać.

 

1 kabelek - przody lewy i prawy

2 kabelek - tyły  lewy i prawy

3 kabelek - centralny i subwoofer.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje jak to zawsze miałem podpięte i jak teraz mam podpięte:

 

Tak wygląda subufer, tymi pokrętłami steruje czy chce zeby centralny grał głosniej i czy np. bas ma byc, surround sterowalem glosnosc bocznych:

 

24glto5.jpg

 

Tak z tyłu, widać jaki kabel jest wpięty i wychodzi z głosnika do komputera, kabel wychodzi jeden

 

2mw9q1i.jpg

 

a potem przed komputerem na trzy się rozdziela:

 

16bzxco.jpg

 

i wchodzi juz tak do komputera:

 

z0a9t.jpg

 

 

Tak jak pisałem, zawsze to miałem tak podpięte, tutaj troche kombinacji było, zeby te kolory pogodzic z tylu, jak mialem 6 wejsc z tylu kompa to sie zgadzaly z tymi kablami z subufera, teraz raczej nie bardzo. Na razie nie znalazlem ale w zestawie byly jeszcze inne kabelki do podpinania, cos jak Ty w linku wrzuciles, gdzies je mam ale nigdy nie uzywalem bo zawsze dobrze dzialalo podpiete to tak jak pokazuje wyzej

 

Centralny nie gra ale zastanawia mnie jeszcze dlaczego np. w takim filmie brak dzwieku, w innych dzwiek jest, ale czasem sie zdarza ze nie wszedzie, nie mowie tylko o yt 

tu nic nie slysze na przyklad

Wlasnie zauwazylem ze regulacja basem tez nie dziala

Edytowane przez Makchiavelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie

Do niebieskiego włóż  RR/RL

Do zielonego włóż FR/FL czyli jest ok

Do czerwonego włóż SUB/CENT

 

Zamień po prostu RR/RL z SUB/CENT

 

I zobacz

 

Nie wiem jak wyglada twój panel w Realteka HD

 


 

Tak?

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana nic nie dała tzn gra źle, głośniki są pomieszane, ja już kiedyś mieszałem tymi kablami i tak jak na zdjęciu powyżej wychodziło tylko dobrze. 

 

Mój panel w realtek wyglada tak: 

 

http://i59.tinypic.com/xpdgqw.jpg (to stary screen)

 

Na starym kompie ten panel wygladal wlasnie tak jak Ty wkleiles, moze zly sterownik pobralem?

 

Wtedy tez mialem wiekszy wybor z listy co sie rozwijala, mialem takie opcje jak na twoim screen, a teraz mam trzy 

Edytowane przez Makchiavelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisuje co robiłem przed chwila.

 

Odinstalowałem ten Realtek HD Audio. 

Po odinstalowaniu filmy na yt, które wcześniej nie miały dzwięku juz mialy dzwiek. 

Ze strony Realtek sciaglem sterownik, zainstalowalem, filmy na yt ktore nie mialy dzwieku teraz go maja ale juz nie na wszystkich glosnikach tak jak przed instalacja TYLKO NA CENTRALNYM GLOSNIKU maja dzwiek.

 

Mowa np. o tym filmie: 

 

Pozostale filmy ktore dawniej graly na centralnym teraz nie reaguja na podgloszenie centralnego czy subufera/basu, tych dwóch funkcji brak.

 

Nie mam Directx, zaistalowalem K-Lite Codecs. 

 

Pytasz o wtyczki, tak, po wlozeniu pytalo co gdzie podpiąć, zamieniłem jeszcze tak jak Ty mowiles i zmienilem ustawienia ale to nic nie dalo. Gdy z boku najezdzam na kolory glosnikow pokazuje tak jak sa wpiete. 

 

Jak od nowa podłączałem te kabelki z tyłu, to jak był włączony sam centralny/subufer to był głośniejszy podczas testu anizeli w chwili gdy robilem test wszystkich juz wpietych glosnikow, wtedy cichszy był

 

Ten sterownik HD Audio ze strony realteka niestety ma taki wyglad jaki mialem wczesniej zainstalowany, moze ten co mialem dawniej i co wrzuciliscie na screen to jakas stara wersja :/

 

PW poszło

Edytowane przez Makchiavelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...