Skocz do zawartości
410N

Program do remapowania dysku z poziomu systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam starego laptopa, któremu ostatnimi czasu coraz częściej zdarzają się freezy, szczególnie przy wzmożonej pracy dysku twardego.

Chciałem wykonać zerowanie i remapowanie dysku programem MHDD, jednak okazało się, że BIOS mi na to nie pozwala (program nie widzi dysku), więc chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość wykonania tych operacji z poziomu systemu (np remap jednej partycji), czy pozostaje mi wymontować dysk i przełożyć do jakiejś stacjonarki (tu rodzi się drugie pytanie nie związane z oprogramowaniem, jak wykręcić śruby z uszkodzonymi szczelinami na wkrętak krzyżowy).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe ma czegoś takiego (jeśli chcesz dobrze wykonać robotę) jak remap jednej partycji. Zainteresuj się Victorią jeśli już musisz. Ale i tak powinieneś przestawić dysk na IDE w biosie jeśli jest możliwość i użyć MHDD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ale jakoś sobie poradziłem. W BIOSie nie miałem nigdzie opcji IDE, ale można było wyłączyć AHCI (po tej operacji trzeba było jeszcze raz ustawić kolejność botowania), to spowodowało że dysk został rozpoznany przez MHDD. Zerowanie i remap przeszły w niecałe 6h, ogólnie znalazły się 3 sektory narażone i na szczęście żadnego bad sectora. Największym problemem okazała się instalacja systemu, gdyż przy zerowaniu usunąłem partycję recovery, a że zapomniałem sobie ją wcześniej zgrać, to musiałem kilkukrotnie reinstalować system. W sumie przez nieprzemyślane decyzje robiłem to jakieś 7 razy i na razie nie chce mieć z tym nic wspólnego :D

Edytowane przez 410N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu systemu, sterowników i oprogramowania warto zrobić obraz partycji systemowej dysku na jakimś większym dysku i w razie czego trzepnąć odzyskiwanie, które trwa na nowym sprzęcie do godzinki.

 

Świetna sprawa, gdy decydujemy się na formata...

 

To tak do naświetlenia.

 

http://www.rybczynski24.pl/oprogramowanie/jak-stworzyc-i-przywrocic-obraz-systemu-windows-8.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...