Skocz do zawartości
elaromut

Zestaw komputerowy do 4200zł

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zastosowanie komputera: gry, multimedia, praca, wszystko
  • Kwota: 4200zł chciałem przeznaczyć na sprzęt i ok. 1000zł na monitor i obudowę
  • Podkręcanie? będę
  • Monitor: nie mam jeszcze wybranego monitora, chciałbym coś ładnego, bo komputer ma stać w domu na widoku  smile.png podoba mi się Dell U2414H ze względu na te cienkie ramki, poza tym ma świetną ergonomię, ale niestety drogi jak cholera
  • Specjalne wymagania: tak jak już pisałem o monitorze - ładny, podobnie jeśli chodzi o obudowę komputera - najlepiej metalowa, bez okien
  • Własna propozycja zestawu:
  • mam już wybranych kilka pozycji, które raczej chciałbym zostawić 

    1) i5-4690K 

    2) płyta główna: MSI Z97 Gaming 5 (wziąłem, bo w promocji MSI cashback wychodzi około 490zł, zawsze +80zł coolio.gif ), ew. myślałem o ASUS-Z97-PRO-GAMER albo Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 (ale są droższe)

    3) grafika: GeForce 970 (tutaj mam dylemat - którą wersję tak, żeby starczyło pieniędzy  wink.png )

    4) HDD WD Blue 1TB

    5) SSD Crucial MX200 250GB

    6) Pamięci RAM G.Skill TridentX F3-2400C10D-86TX

    7) zasilacz Thermaltake Smart SE 530W Modular

    8.  chłodzenie?

    9) pasta termalna? 

    to wszystko wyszło by mnie do tej pory: 2110zł (bez chłodzenia, pasty, monitora, grafiki)

  • Inne: 

    1) Mam możliwość zamawiania z Niemiec (mam tam rodzinę), jest też ciekawa oferta ze strony ASUSa na rynek niemiecki: https://www.asus-ins...ming-weeks/#nav gdybym się na coś takiego zdecydował, brałbym grafikę i płytę (z tych, co podałem) od ASUSa właśnie, wyszłoby (analogicznie do tamtej ceny) 2050zł. Nie wiem niestety jak z gwarancją tych podzespołów. 

    2) Czy w świetle premiery Skylake oraz nowych kart od GeForce w przyszłym roku taki zestaw jak mój opłaca się teraz składać? Może lepiej poczekać?

    na razie nie mam więcej pytań, ale pewnie sobie jeszcze coś przypomnę później.

Edytowane przez elaromut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update koszyka: http://www.morele.net/inventory/info/vwOdzm/

wychodzi mniej więcej 4250zł w różnych sklepach (bez dysku SSD). Teraz pytanie, czy warto korzystać z promocji MSI i brać od nich płytę i kartę, czy może dopłacić ponad 200zł (których na dobrą sprawę nie mam, gdyż mój budżet i tak został nadwyrężony przez SSD)  do http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z170-pro-gaming-z170-quadddr4-2133-sata3-hdmi-dvi-dp-usb-3-1-atx-707313/

Trochę zdziwiłem się, kiedy zobaczyłem testy http://www.purepc.pl/plyty_glowne/msi_z170a_gaming_m7_test_plyty_glownej_z_wysokiej_polki z płytą MSI i jej ogromne czasy.

 

Jakie obudowy i monitory polecacie? Tak, żeby wyszło ok. 1000zł.

Propozycja obudowy: http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-series-300r-compact-black-cc-9011014-ww-451034/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie zastanawiałem się nad 21:9, ale kiedy zobaczyłem porównanie z 16:9 podczas gry w Wiedźmina 3...  :grin:  WOW, wygląda świetnie. Trochę nie przepadam za LG i ich okrągłymi kształtami, ale 21:9 wygląda coraz bardziej kusząco.

Nad AOC też kiedyś się zastanawiałem i patrząc na recenzje - prezentuje się świetnie.

Dzięki za propozycje.

 

Pytanie, czy gdybym wziął ten monitor 21:9 to grafa MSI GTX 970 Gaming razem z i5-6600K uciągnie Wiedźmina 3 w rodzielczości 2560x1080? Przypuszczam, że w większości gier, które nie obsługują 21:9 to będzie wyglądać tak, że dołączane są jakieś czarne pasy po bokach, żeby "wypełnić" dodatkową przestrzeń?

Edytowane przez elaromut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 970 będzie wystarczające. Ja używam 21:9 na jednym z monitorów, choć gram raczej na tym drugim. Efekt faktycznie jest fajny, choć ma się wrażenie "niedoboru" pixeli w pionie - pewnie kwestia przyzwyczajenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie zastanawiałem się nad 21:9, ale kiedy zobaczyłem porównanie z 16:9 podczas gry w Wiedźmina 3...  :grin:  WOW, wygląda świetnie. Trochę nie przepadam za LG i ich okrągłymi kształtami, ale 21:9 wygląda coraz bardziej kusząco.

Nad AOC też kiedyś się zastanawiałem i patrząc na recenzje - prezentuje się świetnie.

Dzięki za propozycje.

 

Pytanie, czy gdybym wziął ten monitor 21:9 to grafa MSI GTX 970 Gaming razem z i5-6600K uciągnie Wiedźmina 3 w rodzielczości 2560x1080? Przypuszczam, że w większości gier, które nie obsługują 21:9 to będzie wyglądać tak, że dołączane są jakieś czarne pasy po bokach, żeby "wypełnić" dodatkową przestrzeń?

 

Jak widzisz mam w podpisie LG 21:9 + GTX 970, spokojnie sobie radzi.

Co do gier musisz popatrzeć, większość taką rozdzielczość wspiera np:

AC Unity, Wiesiek 3, Śródziemie : Cień Mordoru, musisz pozerkać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...