Skocz do zawartości
DamianS20171

Nie wchodzi do UEFI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprawa jest następująca. Otóż pierwsze co to kiedy włączam komputer nie pokazuje mi się w ogóle logo Asrocka tylko odrazu przechodzi do ekranu startowego. Kiedy klikam DEL jest sygnał ze speakera, że załapał i przechodzi do UEFI, ale jednak nie wyświetla mi się nic na monitorze. Monitor zachowuje się jakby nie dostawał żadnego sygnału z karty graficznej. Dodam, że dzieje się tak tylko w dwóch opisanych przypadkach, bo reszta wszystko jest wyświetlane normalnie. Mobo to asrock fatal1ty z97x killer, a grafika to msi r9 390. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz czego już próbowałeś:

 

- może masz jakiś przełącznik na karcie (drugi bios albo tryby legacy/uefi) to go przełącz;

- update lub downgrade biosu płyty z Windows, a nuż coś to zmieni;

- update biosu karty jeśli jest dostępny nowszy;

- zmiana używanego wyjścia karty graficznej;

- podłączenie monitora do karty dopiero po boocie do uefi;

- wciśnięty Insert w czasie bootu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje lekko. Próbowałem update BIOSu, podłączałem monitor dopiero po wejściu do BIOSu, wciśnięty Insert, przełączników żadnych nie mam. Nie sprawdzałem jak w przypadku korzystania z innego wyjścia, ale podłączyłem inną kartę graficzną i wszystko działało jak należy. Podłączam z powrotem r9 390 i nie działa dalej. Nie bardzo wiem czego dalej próbować. Myślę czy nie wysłać na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...