Skocz do zawartości
DzejuS

Niewielki upgrade komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kolega poprosił mnie o pomoc w naprawie komputera. Okazało się, że uszkodzeniu uległa karta graficzna i bez nowej ani rusz.. Poprosił mnie, bym pomógł mu kupić troszkę lepszy model, gdyż obecna karta jest i tak już baaardzo leciwa. Tak wygląda aktualny zestaw:

  • MB: Gigabyte G31M-ES2L
  • CPU: Intel C2D E6550, 2.33GHz
  • RAM: Kingston 2x2GB 800 MHz DDR2
  • GPU: Leadtek WinFast PX8600 GTS TDH Extreme
  • PSU: Modecom Feel

Jak widać, przydałaby się wymiana wszystkiego ;) lecz budżet, którym operuję to maksymalnie 500 zł, choć czym mniej wydam tym lepiej.

 

Dlatego postanowiłem zostawić procesor, bo cięzko o coś konkretnego pod LGA 775 a zmiana płyty nie wchodzi w grę ze względów finansowych. Może uda się go coś podkręcić? Zobaczymy. Myślałem nad zakupem zasilacza OCZ CoreXStream OCZ-CXS500W i do tego jakiegoś GeForce GTX 560 (Ti?). Oczywiście oba elementy z tzw. drugiej ręki. Boję się jednak, że procesor będzie bardzo wąskim gardłem i w sumie nie wykorzysta za bardzo tej karty. I tutaj proszę Was drodzy forumowicze o poradę co robić?  Spróbować tej konfiguracji czy kupić jakąś tańszą kartę graficzną bo i tak by się marnowała? Nie ukrywam, że koledze zależało na tym by móc pograć w jakieś starsze gry oraz Battlefield 4 (choćby średnie detale i rozdzielczość <= FullHD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego często się grzeją. Są zazwyczaj głośne, bo są już wyżyłowane chlodzenia i do tego karty bez jakiejkolwiek gwarancji. Szczerze daj sobie spokój z 560Ti.  W zasadzie to ja bym i tam coś słabszego niz 750'tka wpakował, bo różnica będzie żadna ze wzgłedu na leciwy procesor. Np Radeon 7770 i do tego wymiana zasilacza.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety 500 zł to górna granica - taka decyzję podjął właściciel i nie mam na nią wpływu.

 

Zastanowię się nad tym Radeonem 7770. Jak rozumiem, mantle może pomóc poprzez ograniczeni narzutu na procesor i zmniejszyć przez to wąskie gardło. Z drugiej strony zawsze było mi bliżej do Nvidii i wolałbym chyba coś od zielonych. No ale GTX 750 kosztuje ponad 400zł... Poczekam może jeszcze na jakąś sugestię bo sam nie wiem co robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...