Skocz do zawartości
Hernal

Jakie urządzenie do rozdzielenia internetu na dwa PC w jednym pokoju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
potrzebuję porady co powinienem kupić, aby mieć dostęp do internetu w dwóch komputerach w jednym pokoju. Źródłem internetu jest, wychodzące ze ściany, gniazdo (RJ45?) na kabel ethernet.
Wcześniej używaliśmy routera i dwóch kabli. Czy jest jakieś lepsze(tańsze,efektywniejsze) rozwiązanie?

Jeżeli router jest najlepszą opcją, to czy mogę prosić o polecenie mi jednego?
Nie znam się na routerach, więc nie wiem ile najlepiej wydać pieniędzy (100-200zł?). Chciałbym, żeby nadał się do mojej sytuacji oraz żeby była możliwość udostępniania internetu w postaci wifi.

75-100Mbps Download/80-100Mbps Upload - takie dane wyświetla speedtest o moim internecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego to tylko router się nadaje , switch czy hub odpada - co prawda rozdzieli sygnał ale nie będzie nim zarządał - nie zbudujesz na tym sieci .

 

W tym budżecie bierz TP-LINK TL-MR3420 v2 PL za 118 zł albo droższy TP-LINK TL-WR1043ND za 185 zł .

 

Ceny z morele.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej.

 

1043ND w takiej cenie ma sens tylko w przypadku kiedy kluczowe jest wsparcie open-wrt.

 

W przeciwnym razie w okolicy 200 zł należy raczej z oferty TP-Linka wybrać Archer C2, który jest o wiele nowszą konstrukcją i do tego jest 2-zakresowy. Ma niestety bardzo poważne problemy ze wsparciem open-wrt, ale jak założenie jest takie, że ma chodzić na fabrycznym oprogramowaniu to jest wyborem oczywistym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...