Skocz do zawartości
Señor Marmotti

Pisk GTX 970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od pewnego czasu zacząłem słyszeć pisk z głośników (obecnie używam głośników monitora Eizo FS2434). Zauważyłem, że ten sam pisk wydobywa się również ze środka komputera. Według SpeedFana po około 30 minutach od startu systemu, GPU nagrzewa się do około 65 stopni Celsjusza. Dokładne wyczyszczenie wnętrza komputera nie pomogło, pisk nadal jest słyszalny. Co ciekawe, to mogę go regulować zmieniając głośność głośników.

 

Niżej podaję specyfikacje mojego komputera:

System: Windows 7 Ultimate 64 bit

GPU: Gigabyte GeForce 970 OC, 4GB GDDR5 (256 Bit)

Płyta główna: Asrock H87 fatal1ty performance

Zasilacz: XFX Pro Series TS550W

RAM: Crucial Ballistix 2x4GB

CPU: Intel CORE i5-4460 3.20GHz

SSD: Crucial MX100 128GB

HDD: Western Digital Caviar Blue

 

Czy jest możliwe, żeby to karta była zepsuta? Co jeszcze mogę zrobić, aby pisk ustał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczeć ze środka komputera mogą najczęściej cewki karty graficznej, ale zdaje się że te xfxy też piszczały, ewentualnie może to być płyta główna.

Możesz wyjąć grafikę i zobaczyć na integrze czy to coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby przetestować, jak działa wszystko na zintegrowanej, używając menedżera urządzeń wyłączyłem kartę graficzną. Po ponownym włączeniu temperatura GPU ustaliła się na poziomie ~32 stopni Celsjusza. Pisk ustał, mimo że karta jest włączona. Po zresetowaniu komputera po chwili pisk znów się pojawił. Wyłączyłem i włączyłem jeszcze raz grafikę i przestało piszczeć. Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało, ale mój problem wydaje się być rozwiązany. Teraz tylko AUX jest nagrzane na 42 stopnie, ale nic się nie zmienia. 

Muszę jeszcze sprawdzić, jak działa pod obciążeniem

Edytowane przez Señor Marmotti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic, musisz z tym żyć. Jeżeli nie jest to dźwięk startującego odrzutowca to raczej nikt Ci reklamacji nie uzna. Chociaż powinien. Ja bym powalczył, bo to ewidentnie niezgodność z umową - kupiłeś kartę do grania a nie do słuchania cewek.

 

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...