Skocz do zawartości
Crescendo1

CL11 zamiast CL9 i oc ramu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zainteresowałem się oc ramu i przy okazji zauważyłem że coś jest nie tak. Kupiłem GoodRam 2x4GB 1600mhz CL9, na ustawieniach auto w CPU-Z w zakładce SPD pod XMP jest napisane 9-9-9-28 ale w zakładce memory i biosie pisze że jest 11-11-11-29. Podobnie miałem z mhz bo domyślnie było 1333mhz ale to szybko zmieniłem na 1600mhz. 

Czy to normalne czy też źle się timingi ustawiły?

Jeśli chce podkręcać na napięciu 1.65 (domyślnie 1.5) to jakie timingi ustawić i w jakim programie sprawdzać czy wydajność wzrosła?

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę je sam wczytać? Bo poza cl, rcd, rp i rat są jeszcze dziesiątki innych wartości które wolałbym mieć takie jak w tym profilu xmp. I jak ustawić timingi bo po wielu próbach stabilnie chodziło na 7-8-9-24 ale w 3dmarku nie zauważyłem zmian na dobre tylko niewielki spadek fps

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przylacze sie do tematu gdyz mam podobny problem.

 

Posiadalem kosci ram corsair 2000mhz 3x2GB teraz zmienilem je na nowe kosci "HyperX Savage 8 GB (2 x 4 GB) 1866 MHz DDR3 CL9 DIMM XMP Memory Module"

 

Wedlug opisu wynika ze przy 1866Mhz kosci powinny pracowac na CL9 jednak z informacji z hwinfo wynika ze dzialaja na CL11. Co warto sprawdzic zanim bede probowal je recznie przestawic na CL9 zeby czegos nie uszkodzic?

 

i4Z5j9.png

 

Procesor jest podkrecony do 3.6Ghz z 3.2Ghz na mnozniku, choicaz rozwazam podkrecic go do 3.8GHz wtedy pewnie dobrze byloby zeby ram pracowal na 2000MHz?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rbrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak myślałem, w tej chwili Twój ram pracuje z częstotliwością 1600Mhz, dlatego opóźnienia wynoszą CL11

 

Jesli w UEFI masz możliwość to wczytaj profil XMP pamięci - Twoje pamięci mają dwa profile XMP dla 1600 i 1866Mhz - przy obu prędkościach wczytanych z XMP powinny działać z opóźnieniami CL9.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszym wyjściem jest 1 866 mhz , będzie trochę szybciej niż 1 600 mhz - zależy jakie CL zostanie ustawione .

 

Wg. wpisów w SPD te kości powinny ruszyć na 1 866 mhz CL9 .

 

PS. FSB w przypadku AMD już nie ma ( w ogóle już tej magistrali nie ma ani u AMD ani u Intela ) , tym masz szynę HTT ( HyperTransport ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...