Skocz do zawartości
Pentol

Ile pamięci 16gb czy 32gb

Rekomendowane odpowiedzi

A po co dwa mx200?

Weź jeden, ale REDa zamień na Blacka - będzie szybciej. Ten red ma w porywach 5400 obrotów - będzie wolno, chociaż pewnie żywotnie.

 

Jeden do systemu, a drugi tylko pod edycję video i zdjęć. A dysk hdd jako magazyn.

Ale heca ten cooler procesora co miałem w koszyku właśnie zmienił cenę z 269pln na 305.96 wtf ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz czekamy na wrażenia :)

Dzięki BARDZO za pomoc, komputer zostanie wysłany 13.10 ale dopiero dostane go 30 bo jeszcze jeden kurier do Irlandii.

 Monitor już czeka w Pl na wysyłkę, ale poleci razem z kompem tym samym kurierem :wink2:

 Także jeszcze trochę cierpliwości muszę zachować. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyobraź sobie podróz to możesz się przelęknąć [jak to z szacunkiem i delikatnością traktoiwane sa paczki]

 

A to się nie obawiam bo kurierem jest mój znajomy(motocyklista jak ja) a oprócz tego jeszcze zamówiłem folię bąbelkową.

Wiec tak ze 3 razy owinę i powinno być oki.

Na co zwrócić uwagę po otwarciu ? otworzyć obudowę i posprawdzać czy wszystko jest na miejscu ?

 

Edit:

 

Ten gość wozi door to door ( z PL do Ie) bez sortowni.

Edytowane przez Pentol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak pisałem nie jestem "pro" głównie do renderingu filmów i nie tylko abdobe.

Co do kart quadro to ceny z kosmosu,  a ja tego aż tak nie potrzebuje.

Chciałem kupić dobry monitor do fotografii ale takie z 10 bitową głębią kolorów działają tylko z kartami quadro (lub odpowiednikami Amd)

A odnośnie procka to kolega "Tesel" proponował mi i7-5820K i pewnie miał rację że do moich zastosowań ten był by lepszy, ale po przespaniu się z tym wybrałem Skylake. Zobaczymy już nie długo czy to będzie dobre dla mnie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co zwrócić uwagę po otwarciu ? otworzyć obudowę i posprawdzać czy wszystko jest na miejscu ?

 

Jak najbardziej otwórz i zobacz czy nic się nie wypięło w czasie podróży, zwłaszcza karta graficzna. Jest ona jednym z cięższych elementów i tu najłatwiej o wysmyknięcie. Zobacz także na ram, dyski czy dobrze siedzą na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej otwórz i zobacz czy nic się nie wypięło w czasie podróży, zwłaszcza karta graficzna. Jest ona jednym z cięższych elementów i tu najłatwiej o wysmyknięcie. Zobacz także na ram, dyski czy dobrze siedzą na miejscu.

Podziękował :> Tak właśnie myślałem żeby otworzyć i posprawdzać wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie ma tak że są plomby z morele na 30 dni - bo coś takiego mnie się o uszy obiło

 

Tak tutaj na forum piszą, ale ja nie mam wyjścia. Muszę otworzyć i posprawdzać co i jak.

A odnośnie "Morele" to dziś mnie trochę rozłożyli, bo napisałem do nich wczoraj czy dało by rade do tego komputera który

dziś jest składany dokupić listwę zasilająca i wysłać razem jako jedna przesyłka. Termin wysyłki mam na jutro 13.10.

Nie odpisali więc próbowałem dodzwonić się ni h..a dopiero jak użyłem polskiej karty orange udało się.

A pani lekko podenerwowana powiedziała że nie da się nic zrobić bo "komputer poszedł do realizacji" i niestety  ni h..a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bardzo dobry był pomysł z 5820K, szkoda, że olałeś, Skylake nie będzie tak wydajny podczas renderingu/obróbki.

2. 32 RAMu to nie za mało, mogłeś łykać od razu. Ja myślałem swojego czasu nad 64, a co dopiero 32 ... 

 

Mówiąc inaczej - i tak będziesz zadowolony ze sprzętu, będzie działał i póki nie będziesz miał porównania to nie zauważysz niczego, więc jestem przekonany, że wrócisz tu i powiesz, że wszystko jest perfekcyjne i nic nie zmieniasz... Równie dobrze mogli Ci chłopaki wcisnąć i3 i 8 GB Ramu, efekt byłby taki sam. ; ]  

 

 

A z ciekawości, cóż to za monitor sobie wybrałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bardzo dobry był pomysł z 5820K, szkoda, że olałeś, Skylake nie będzie tak wydajny podczas renderingu/obróbki.

2. 32 RAMu to nie za mało, mogłeś łykać od razu. Ja myślałem swojego czasu nad 64, a co dopiero 32 ... 

 

Mówiąc inaczej - i tak będziesz zadowolony ze sprzętu, będzie działał i póki nie będziesz miał porównania to nie zauważysz niczego, więc jestem przekonany, że wrócisz tu i powiesz, że wszystko jest perfekcyjne i nic nie zmieniasz... Równie dobrze mogli Ci chłopaki wcisnąć i3 i 8 GB Ramu, efekt byłby taki sam. ; ]  

 

 

A z ciekawości, cóż to za monitor sobie wybrałeś? 

 

 

 Teraz mam 4gb ramu i jest masakra,

 A odnośnie monitorów to na początku chciałem

http://www.morele.net/monitor-dell-u2713h-210-aadu-567724/

 

Ale ze ze względu na to iż nie będę miał karty quadro ( kolor 10bit) zrezygnowałem z w/w

na ten:

http://www.morele.net/monitor-dell-p2715q-210-advo-3-lata-gwarancji-next-business-day-712892/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...