Skocz do zawartości
Araa

Nowa Karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Właśnie spaliła mi się moja ukochana karta graficzna palit geforce gtx 660 ti jetstream i muszę zakupić nową kartę.

Zastanawiam się nad gtx 970 ale nie wiem czy mój aktualny sprzęt jest z nią kompatybilny, a oto i on:

 

Procesor:            i5-3570 3.4Ghz 

Zasilacz:              Ocz zs 550w -eu 

RAM:                    Goodram DDR3 2*4GB 1600 CL9 

Płyta główna:  Asus P8 H77-V LE 

Dysk:                    HDD WDC 1TB, SSD Crucial_CT256MX100SSD1

 

Do tego karta dźwiękowa AIM SC808 podłączana złączem MOLEX, niestety nie wiem jaki jest jej pobór mocy.

Do karty były podłączone 3 monitory + tv o ile to ma znaczenie.

Komputer służy głównie do grania.

 

Podsumowując czy GTX 970(jeżeli tak to co polecacie?) będzie obsługiwany w 100% oraz czy mój sprzęt go uciągnie ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasowała 970-tka.

 

Gigabyte, Asus, MSI. Górna granica sensownej ceny to 1500 zł. Naprawdę dobra cena to poniżej 1400 ale w ostatnich dniach USD podjechał do góry więc będzie ciężko.

 

Musisz być niestety gotowy na spore problemy, jeżeli do 970-tki podłączone są więcej niż 2 monitory i nie są wszystkie na DP.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np taka http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx970-4gb-gaming-i5674418175.html

albo http://allegro.pl/karta-gigabyte-geforce-gtx-970-4gb-windforce-oc-i5674434996.html

 

Na czym te problemy polegają?

Monitory są podłączone 2x DVI + HDMI a tv DP-HDMI

Edytowane przez Araa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te problemy polegają na tym, że monitor pod DP nie świeci. Nie dotyczy to wszystkich konfiguracji, choć raczej większości. W takim przypadku albo walka (w niektórych przypadkach jest to rozwiązywalne) albo jeden z monitorów wędruje pod integrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to dorzuć do 100ME, ma backplate i zielona, podkładka pod mysz i tak poza tym, to to samo.

 

Popiskiwania jakieś tam czasem są, ale dla mnie to nie uciążliwe. Nastaw się, że coś może być, bo to z reguły mają 970-ki, ale występuje w baardzo różnorodnej intensywności. 

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...