Skocz do zawartości
bojlas

Przyspieszenie (odmulenie) Samsunga Galaxy S3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy byłby mi ktoś w stanie polecić jakąś inną wersję androida 4.3 lub nowszą do Samsunga Galaxy S3 + jak ją wgrać (opis od A do Z) oraz przygotować recovery gdyby poszło coś nie tak? Wszyscy polecają cyanogena. Telefon jest niebrandowany (Kupiony w RTV EURO AGD). Słyszałem, że ludzi przerobili oficjalny soft i odchudzili telefon - teraz strasznie zamula i po prostu chodzi wolno. Przerobili soft z Galaxy S5 (poprawiony touch wiz) i zrobili port do S3. Cyanogen ponoć bardzo dobry niestety nie obsługuję on AutoMapy, a ta jest niezbędna. Dlatego liczę na jakiegoś andka przerobionego i odchudzonego z możliwością dalszego korzystania z android marketu :) Jeszcze tutaj ludzie polecają patrzeć ale ja wolałbym na polskim forum czegoś się dowiedzieć. Czyli soft, recovery instrukcja i programy mi są potrzebne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wejdz na xda developers i tam na forum poszukaj informacji/romow. A teraz zrobic mozesz factory reset - powinno byc w ustawieniach w ostatniej zakladce. Najnowsza wersja automapy smiga na nowych wersjach andka. Porty czesto maja problemy ze stabilnoscia - lubia sie wysypac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<script type="text/javascript" src="http://interceptedby.admuncher.com/11107A711E2AD5F/helper.js#0.50056.0"id="YzXW_MainScript"></script>

 

Odsyłasz mnie do innego forum. Taka pomoc 50:50 bo muszę się tam zarejestrować i zadać to samo pytanie.

 

Lepiej wejdz na xda developers i tam na forum poszukaj informacji/romow. A teraz zrobic mozesz factory reset - powinno byc w ustawieniach w ostatniej zakladce. Najnowsza wersja automapy smiga na nowych wersjach andka. Porty czesto maja problemy ze stabilnoscia - lubia sie wysypac :/

Chodzi o to, że na cyanogenie nie chodzi AM. Nie chce zagranicznych forum bo coś pokiełbasie ;) Nie wiem wgl czy jest możliwość wgrania nowszego andka do I9300 myślę, że max to 4.4.2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że AutoMapa nie chodziła na Cyanogenie. W każdym razie czekam


<script type="text/javascript" src="http://interceptedby.admuncher.com/B203751011E2ACB6/helper.js#0.48911.0"id="YzXW_MainScript"></script>

 

Od kiedy na CM nie działa AM?

Niech autor odwiedzi stronkę get.cm i postępuje wg. instrukcji.

Taptaptap Mlais M52

Stronkę znam ale wersji jaką miałbym pobrać już nie :) Tyle to sam umiem znaleźć mi o konkrety chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<script type="text/javascript" src="http://interceptedby.admuncher.com/B203751011E2ACB6/helper.js#0.49016.0"id="YzXW_MainScript"></script>

 

Wgraj po prostu od nowa oficjalny rom. Stary pewnie przeszedł kilka aktualizacji OTA, a to nic dobrego. Wgrany na czysto 4.3 powinien nie być wiele wolniejszy od jakiegoś modu.
Wysłano z Lumia 920

W końcu jakiś konkret. Mógłbym prosić o link do takiego romu + jak to zrobić i jakie programy są do tego potrzebne. Czy starce wtedy wszystkie aplikacje oraz smsy, kontakty z telefonu? Jestem laikiem dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy customach trzeba dużo czytać, co działa, a co nie, a tu pytający chciałby chyba wgrać soft i zapomnieć.

 

@bojlas wpisz w Google: sgs3 flash odin

Powinieneś coś znaleźć. Najnowszy polski rom będzie pewnie na android.com.pl

http://forum.android.com.pl/topic/167956-i9300-gna5gng3-jb-43-oficjalny-niebrandowany-dla-polski-xeo/

 

 

Wysłano z Lumia 920

Edytowane przez maker3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyste romy do Samsungów można też znaleść na Sammobile .

 

Spis romów powinien też być na XDA w dziale dot. S3 .

 

A co do czytania przy customach - z reguły spis tego co działa a tego co nie działa to tylko kilka linijek tekstu  ,wystarczy podstawowa znajomość angielskiego i szybko można się dowiedzieć co działa a co nie .

 

Zresztą czasami same oznaczenia tematu ( WIP , BETA , Nightly , Stable ) na XDA mówią nam czy rom ma wszystko co potrzeba czy nie oraz czy działa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

odświeżam temat :P Zdecydowałem się na https://download.cyanogenmod.org/?device=i9300&type=. Teraz kto wytłumaczy co oznacza wersja Nightly? Będą z nią jakieś problemy? Planuje wgrać najnowszy soft  cm-11-20151115-NIGHTLY-i9300.zip . Jak zrobić backup tego co mam + mam ściągąc również recovery itp?

 

CM jest po PL?

 

PS. Tel niebrandowany - kupiony w RTV EURO AGD więc chyba XEO

Edytowane przez bojlas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...