Skocz do zawartości
tomon

Która płyta lepsza do OC na I7 4770K

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Musze kupić jakąs płytę do I74770K . 

 

Która z płyt poniżej jest najlepsza do tego procesora i na której nalepiej pójdzie OC - jesli macie jakies inne propozycje to prosze o sugestie. 

 

Budżet ustawmy np na 300 - 350 PLN. 

 

ASRock Fatal1ty H87 Performance

ASRock Z87 Extreme4

ASRock Z97 KILLER

 

warunek to min 2 gniazda PCI  ( te zwłykłe :) )  - np dla karty siecowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę na H87 bym sobie odpuścił .

 

Z87 Ex4 to dość dobra konstrukcja , na morele za 400 zł widzę wersję M ale ona nie ma w ogóle portów PCI .

 

Zwykły Z87 Ex4 to koszt ~600 zł w morele czy innych sklepach , na allagro są 2 aukcje z tą płytą - obie licytacje .

 

Asrock Z97 Killer odpada z powodu ceny , z tego co widzę to na morele stoi powyżej 500 zł za zwykłego Fatality Killer ( nie wersje X czy 3.1 ) .

 

Generalnie jak chcesz nową płytę w tym budżecie do OC I7 4770K to wybór jest raczej mały - Asrock Z97 Anniversary za 335 zł , Asus Z97-P / MSI Z97 PC Mate / Gigabyte GA-Z97P-D3 za 369 zł .

 

Z płyt na Z97 to brał bym Asrocka Anniversary albo trochę dołożył do Asus Z97-P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extreme 4 ma taką cenę ? !! - kurde myślałem że nową mozna dostać własnie w okolicach 350 PLN  - posiadam Extreme 4 który nie działa- nie wiem co sie z nią stało i skoro ona ma taka cene to może oddam ją do serwisu i może cos z tym zrobią . 

Zapomniałem dodać ze mogą być płyty również uzywane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...