Skocz do zawartości
Kaabed

Brak obrazu po zainstalowaniu sterowników HD 7970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zamieniłem swojego GTX'a 660 na Gigabyte HD 7970 3gb i mam pewien problem...

Przed zainstalowaniem sterowników karta działa, po zainstalowaniu sterowników (ze strony AMD), obraz zanika przy ładowaniu sie systemu Windows (zawsze w tym samym momencie).

Monitor nie przechodzi w stan "uśpienia",  bo dioda nie mruga, znaczy to że ma stałe połączenie z kartą i widzi tą karte, zresztą ekran wtedy jest podświetlony.

Co dziwne w trybie awaryjnym wszystko działa, karta daje obraz i nie wywala artefaktów, nie grzeje sie - nic z tych rzeczy.

 

Sprawdzałem u kolegi na wejściu HDMI (u siebie mam DVI) czy będzie inaczej - ale jest tak samo.

Sprawdziłem też czy jego GTX 460 zadziała u mnie w komputerze i działa wszystko ładnie.

Myślę więc że problem jest w samej grafice - ale czym to może być spowodowane? 

 

Mój komputer:

Gigabyte HD 7970 3gb

Monitor: LG FLATRON E2242

Goodram 2x4gb 1600Mhz

i5 3470

Zasilacz: XFX XTR 650 +80 gold

Płyta: Gigabyte b75m-d3v

WIN7 64bit

 

Szukałem już tematów o tym problemie ale albo nie trafiłem na odpowiednie ale po prostu nie ma odpowiedzi...Proszę o pomoc bo martwi mnie to, dla mnie to droga karta :/

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Kaabed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja biosu? Zwróć uwagę na rev płyty.

 

Rev płyty głównej 1.1, karty graficznej 2.1 

Ma to jakies znaczenie? Przyznam ze pierwszy raz spotykam sie z czyms takim jak "rev", przeczytalem tylko tyle ze to wersja plyty...ale czy to moze byc to? Za stara plyta czy cos?

 

Aktualizacja BIOSu...zrobie, chociaz nigdy nie robilem, jesli bedzie trzeba. Najpierw ciekawi mnie czy to rev moze na cos wplywac w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rev płyty głównej 1.1, karty graficznej 2.1 

Ma to jakies znaczenie? Przyznam ze pierwszy raz spotykam sie z czyms takim jak "rev", przeczytalem tylko tyle ze to wersja plyty...ale czy to moze byc to? Za stara plyta czy cos?

Pitu. pitu...

Karta i płyta są z tej samej epoki, nie może tu coś nie pasować.

 

Rev płyty ma znaczenie przy pobieraniu pliku biosu, żebyś nie pobrał do płyty w innej rev, bo mogą być kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitu. pitu...

Karta i płyta są z tej samej epoki, nie może tu coś nie pasować.

 

Rev płyty ma znaczenie przy pobieraniu pliku biosu, żebyś nie pobrał do płyty w innej rev, bo mogą być kłopoty.

Update BIOSu zrobiony i....jest obraz :)

ALE ALE...

Jest kolejny problem (w sumie był juz przy GTX 660 tylko nie chcialem pisac wszystkiego naraz), gdy odpalam komputer, to obraz pojawia sie dopiero za ktoryms tam razem...zeby nie sklamac to po aktualizacji BIOSu udalo mi sie uzyskac obraz moze za 15 podejsciem...Ten sam problem mialem przy wczesniejszej karcie, jednak robi sie coraz gorzej...

Jakies pomysly? Co z tego ze dziala ja odpalam komputer za xxx razem.

 

Gdy udaje sie to jest charakterystyczny dzwiek na poczatku "rozpedzania sie" karty. Tak jak to byc powinno. A gdy nie zaskakuje, to po prostu tylko sie obraca i tyle. Nie wiem jak to inaczej wytlumaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na problem z zasilaczem. Przy ww zasilaczu byłaby to naprawdę niemiła niespodzianka. 

 

Możesz też spróbować na pojedynczej kości ramu, raz jednej, raz drugiej.

Zasilacz jest cale szczescie na gwarancji, bardzo by mnie martwilo tylko czekanie miesiac...Kurcze nie potrafie sobie przypomniec czy czasem przy poprzednim zasilaczu tez tak czasem nie bylo.

Pobawie sie RAMem i napisze jutro co z tego wyszlo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na problem z zasilaczem. Przy ww zasilaczu byłaby to naprawdę niemiła niespodzianka. 

 

Możesz też spróbować na pojedynczej kości ramu, raz jednej, raz drugiej.

Wygląda na to że jednak obrazu dalej nie ma...Pobawiłem sie RAMem ale nic to nie daje, odpaliła raz karta i po prostu działała...drugi raz odpaliła i też działała (przy napisie "zapraszamy" lekko cos mrugało ale to nie były artefakty)...wyszedłem z domu i zostawiłem odpalonego PC ale przeszedł w stan uśpienia, po odpaleniu go:

https://www.youtube.com/watch?v=3Qg0w1aLfOg&feature=youtu.be

 

 

Pózniej przy włączaniu obrazu nie ma jak nie było...

Czy to nie problem z częstotliwością?

Edytowane przez Kaabed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By mieć pewność, musisz uderzyć z nią do kolegi i podłączyć do innego kompa.

Nie mam takiej możliwosci dlatego jutro po znajomości jade do serwisu, zapłace im te 5 dyszek i niech mi powiedzą co jest z tym komputerem nie tak. Az ciekaw jestem czy to faktycznie karta :) Jak juz bede wiedział to napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...