Skocz do zawartości
zuy_zgred

Nowy samochód do 65000?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale automat z tego co zrozumiałem nie jest obowiązkowy, a jedynie mile widziany. A w dżapanach silniki ze względu na swoją charakterystykę aż się proszą o manual. 

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili właściwie tylko 2 typy mi zostały: Fabia 1.2 TSI albo Polo 1.2 TSI. Skłaniam się bardziej do Polo

 

A spoglądałeś na najnowszą Honda Jazz? (silnik 1,3 , 102 konie, skrzynia CVT - wieść gminna niesie, że do tramwajowego toczenia się w centrum miasta nadaje się doskonale - oczywiście po autostradzie też pojedzie) Poza tym myślisz o Fabia i Polo ... a czemu nie o bliźniaczym SEAT Ibiza? (110 koni, 7 biegowy DSG)

Kia Ceed imo II generacja wygląda całkiem znośnie na pewno lepiej niż fabia czy polo. W dodatku w ofercie mają zwykłe chyba jeszcze niemagiczne 1.4 100KM

 

Ojciec ma pierwszego Cee'd z silnikiem 1,4 ale 109 koni i manualem - słabszego silnika do tego nie tak małego auta bym raczej nie chciał. Ten najnowszy Ceed osobiście bym wolał z DSG (automat moim zdaniem to komfortowa rzecz) i silnikiem 1,6 136 KM - wg cennika kosztuje 70 patyków ... może 5 tys utarguje. Jeśli chodzi o jakość wykonania, materiały, to w przynajmniej pierwszym Ceed nie ma zwykłych plastik-fantastik, tylko przyjemne tworzywo (kto macał, ten wie w czym rzecz). Jednak Ceed to gabaryty Golfa a nie Polo i nie wiem czy pytający chce  takie większe coś (większe od aut pokroju Fabia, Polo, Ibiza, Jazz, Corsa).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S 1.8 i-VTEC AT 66 900zł

 

 

Chyba ManualTransmission, bo AT Civic wychodzi mi 70900 - aha, rabat jakiś dają i faktycznie jest 66,9 tys (czyli dużo ciekawsza opcja od najnowszego Jazz, który jest niewiele tańszy). Czy jest w Honda Civic S klimatyzacja? (bo gdyby nie było, to bida, bo się przydaje do odparowania szyb takie coś w zimie, lub oczywiście do śmiertelnych upałów w lecie)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten samochód jest ohydny. Zwłaszcza tył auta. A wnętrze wzorowane na Picasso. Tym od obrazów. Przecież tam ani jedna linia nie trzyma się kupy. No i obrotomierz i prędkościomierz na osobnych wyświetlaczach. Kto to wymyślił? To jest bardzo wkurzające rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dla jednej osoby może być wygodne, a innej może przeszkadzać. Ja osobiście nienawidzę citroenów i peugeotów- źle się mi nimi jeździ, i mając do wyboru jazdę nowym citroenem a jazdę autobusem. Wybrał bym zkm.

A znając fantazję konstruktorów i wciskanie na siłę innowacyjności, pedał hamulca włączał by stację radiową z muzyką disco a na miejscu manetki kierunkowskazów była by puchata wajcha robiąca nic- ale była by miła w dotyku.

Na ten przykład bezsensu- jechałem c4. Kantorek ze spalaniem był wyświetlany w wyświetlacza radia, ktore jest stosunkowo nisko- czyli tak jak by go nie było wcale. Do tego- wstyd się przyznać, ale przez 3 godziny jazdy za kółkiem w jedną stronę- nie mogłem znaleźć cyngwajsu od przełączania ustawień- ale to może ze wzgledu na to ze jestem prostym człowiekiem.

Tak więc honda i jej dwupoziomowa tablica przyrządów mieści się w moich ramach tolerancji. I nie prowadzi się jak dywan alladyna po pięciu browarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ten samochód jest ohydny. Zwłaszcza tył auta. A wnętrze wzorowane na Picasso. Tym od obrazów. Przecież tam ani jedna linia nie trzyma się kupy. No i obrotomierz i prędkościomierz na osobnych wyświetlaczach. Kto to wymyślił? To jest bardzo wkurzające rozwiązanie.

O widzisz, a mnie podoba się, co zrobisz? A ludziom kupującym, też podoba się, co zrobisz? No i masz VTECa w Ufoku. Nie mówiąc, że to japoniec i bezawaryjny.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, a mnie podoba się, co zrobisz? A ludziom kupującym, też podoba się, co zrobisz? No i masz VTECa w Ufoku. Nie mówiąc, że to japoniec i bezawaryjny.

 

Robiony w Anglii i Turcji ;)

 

W tym przedziale rozglądałbym się za Mazdą 3 lub Astrą 1.4T. Znajomy pracuję w ASO Opla i na Astry się nie skarży. O ile w jednym miesiącu potrafią 4 TD się trafić z wymianą silnika na gwarancji tak z Turbo benzynami źle nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ten samochód jest ohydny. Zwłaszcza tył auta. A wnętrze wzorowane na Picasso. Tym od obrazów. Przecież tam ani jedna linia nie trzyma się kupy. No i obrotomierz i prędkościomierz na osobnych wyświetlaczach. Kto to wymyślił? To jest bardzo wkurzające rozwiązanie.

 

 

Gościu bujasz się corsą, wyznacznikiem stylu i trendów to ona też nie jest.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyta. Jeszcze ponad miesiąc na decyzję, w tej chwili jestem najbardziej skłonny ku Polo, ale tylko tam byłem na jeździe testowej (1.2 TSI 90 KM, manual). Podobało mi się, ale pewnie w skodzie czy seacie byłoby podobnie - na codzień jeżdżę 16 letnim peugeotem 206, i jazda nowym samochodem to spory skok :D Chociaż w sumie to wolę mojego 16 letniego Peugeota od 3 letniej służbowej Dacii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyta. Jeszcze ponad miesiąc na decyzję, w tej chwili jestem najbardziej skłonny ku Polo, ale tylko tam byłem na jeździe testowej (1.2 TSI 90 KM, manual). Podobało mi się, ale pewnie w skodzie czy seacie byłoby podobnie - na codzień jeżdżę 16 letnim peugeotem 206, i jazda nowym samochodem to spory skok :D Chociaż w sumie to wolę mojego 16 letniego Peugeota od 3 letniej służbowej Dacii...

 

Ile chcą za to Polo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seata odpuść- chyba, że masz serwis w swoim mieście. Bo ja utknąłem z ręką w nocniku- bo ASO i serwis w moim miescie zostało zamknięte z racji reorganizacji marki. Do najbliższego serwisu mam 150km. Jedyny plus to to, że lokalna skoda wie jak to serwisować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja 2015, Trzecia strona, "komfort i udogodnienia", klimatyzacja manualna- kwadracik.

 

Chyba jestem ślepy.

 

http://www.honda.pl/cars/get-a-brochure/_jcr_content/par1/textcolumnwithimagem_8/textColumn/richtextdownload_dc9/file.res/civic5D_specka_2015.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.honda.pl/content/honda/pl_pl/cars/get-a-brochure/_jcr_content/par1/textcolumnwithimagem_5/textColumn/richtextdownload_87c/file.res/specyfikacja_civic4d.pdf

 

Tu jest wyszczególniona manualna. Ktoś zjadł klimę manualną w spec dla Hatcha.

 

 

Edit:

W specyfikacji na Anglię jest klima automatyczna

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tu nie mamy pewności, trza by dilla spytać, bo może okazać się, że sedanik ma, a haczek nie.

Acz w furze za tą cenę, to klima powinna być, choćby manualna. No i Honda.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...