Skocz do zawartości
Grimlock

Podłączenie XBOX One do monitora DVI oraz dźwięk poprzez słuchawki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Planuję zakup XBOXa One i w związku z tym mam pytanie czy technicznie istnieje możliwość podłączenia XO do monitora Eizo EV2436 (DisplayPort i DVI - oba z HDCP) - niedużym kosztem.

 

Na razie z informacji jakie uzyskałem są dwie możliwości:

 

- aktywna przejściówka HDMI -> DisplayPort

- przejściowka HDMI -> DVI + Audio

 

To drugie rozwiązanie jest tanie i w teorii spełniłoby wymagania:

 

KABEL HDMI(M)->DVI-D(M)(18+1) +AUDIO 2M SINGLE LINK DELOCK

 

http://allegro.pl/kabel-hdmi-m-dvi-d-m-18-1-audio-2m-single-i5678812484.html

 

http://www.gimbu.eu/Kable-komputerowe---/kabel-hdmim_dvi-dm181-audio-2m-single-link-delock?limit=75

 

Czy ktoś z Was używa takiego rozwiązania?

 

PS. Uprzedzam pytania typu: "czemu nie podłączysz telewizora"? Nie mam TV, od kilku lat nie oglądam telewizji ;)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jak to tylko dla jednej gry (domyślam się że chodzi o Tomb Raidera) to brałbym X360 używkę za 300-400zł.  i potem się pozbyć za mniejszą cenę.  X360 podłączasz po HDMI>DVI. I dokupujesz kabel na Allegro RCA>Minijack i podłączasz słuchawki. W ten sposób dźwiek leci osobno i obraz osobno po HDMI.

 

 

http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=13663986

 

IMO to jest pewniejsze niż w przypadku Xone gdzy dźwiek idzie tylko cyfrowo.

 

Szkoda kasy na Xone o ile nie zamierzasz na tym grać w inne gry. Ja tak mam zamiar zrobić, ale raczej skończy się na tym że pożyczę ok kogoś X360.

 

 

EDIT:

 

Ok monitor ma wyjscie na słuchawki więc bez problemu podłączysz kablem HDMI>DVI, bo po DVI też idzie dźwięk do monitora, a z niego po słuchawkach.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesył dźwięku po DVI nie jest oczywisty. Producenci przesyłali dźwięk po DVI, były nawet przejściówki DVI > HDMI obsługujące dźwięk przy kartach serii HD2x00. Standard DVI nie definiował przesyłu dźwięku. 

Dźwięk lepi po DP, jest jednak pytanie, czy ten monitor ma przetwornik CAD czy jak mu tam. Może być tak, że  musi dostać audio analogowe po jacku 3,5mm i wysyła tylko ten sam sygnał na gniazdo 3,5mm.


Ten kabel Delocka nic ci nie da w tym przypadku. To są dwa kable, jeden audio zakończony jackami z dwóch stron, drugi HDMI - DVI ubrane w jedną koszulkę. Nie ma tam żadnych czarów, które wyłapią cyfrowe audio z hdmi i oddadzą analogiem na jacka 3,5mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się nad tym zastanawiam. W kóncu tu podłączamy konsole, ale przypuszczam że nie powinno być problemu. Osobiście podłączałem kompa po DVI z karty graficznej GTX 770 do TV z końcówką HDMI. Dźwięk był normalnie w TV i podłączałem też słuchawki do TV i było OK. Nie daje oczywiście gwarancji ze to pyknie w przypadku konsoli Microsoftu, ale..

 

Taniej i pewniej jednak X360 najlepiej jakiś FAT gdzie można było podłączyć KABEL VGA  z 2 chinchami + ta przejściówka.  X360 też zrestą podłączałem do montora. Obraz po HDMI + kabelek 2xRCA dołączony do konsoli. Trzeba jednak rozłupać płaską końcówkę podłączaną do konsoli gdyż znajduje sie ona zaraz pod portem HDMI. Jedyna opcja by podłaczyć oba te kable. Wtedy obraz idzie HDMI, a Audio po chinchach. + przejściówka 2xRCA > wejście mini Jack i powinno banglać. Ew tanie głośniki stereo 2.1 z takim wyjściem na 2 chinche.

 

482194622_86.jpg

 

 

482193875_8.jpg

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego wyskakujesz z textem "kup x360" :| Grimlock jasno napisał, że jest zainteresowany XO. 

 

To tak jakbyś w dziale moto, komuś kto szuka  nowego auta proponował zakup malucha bo przecież jest tańczy, też dowiezie Cie z punktu A do B i do tego tańczy w naprawie od nowego auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi.Oczywiście zakup XOne to nic zlego ale patrzac pod katem jednej gry zaproponowałem mu inne tansze rozwiazanie. Zwlaszcza ze chce go podlaczyc do monitora. Wiadomo ze ma XO bedzie to wygladac lepiej. Ja mimo wszystko przeboleje gorsza grafike na x360. Kupie gre przejde na pozyczonym x360 i sprzedam. Potem kupie ponownie wersje na PC ktora i tak będzie wyglądać lepiej niz na Xbox One i dzialac plynniej.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałem więcej informacji od sprzedawcy o tym kablu - macie rację, są to dwa niezależne kable bez żadnych magicznych konwerterów. Tak więc kabel z pierwszego postu nie przyda się do połączenia XBOXa One z monitorem.

 

Zostaje jeszcze przetestowanie streamingu po Ethernecie, a jak nie uda się, to pożyczę TV lub monitor z HDMI.

 

https://support.xbox.com/en-US/xbox-on-windows/gaming-on-windows/how-to-use-game-streaming#b5b66e03791147ca80af79139d654869

 

Ponoć da się też odblokować jakość na poziomie "Ultra".

 

 

Czemu XO a nie X360? :)

Zamówiłem edycję kolekcjonerską RoTR, a tam w komplecie jest tylko wersja gry na XO ;) Biorąc pod uwagę koszty upgrade'u obecnego peceta z którego nie korzystam od kilku lat - XO wychodzi korzystniej. Z kolei żadna niskoprofilowa grafika np. GTX 750Ti nie pociągnie w 1920x1080 lub 1920x1200 grafiki w wysokich detalach. Zagram też na konsoli w kolejną po RoTR część bez ponoszenia kolejnych wydatków.

 

Updated:

Coś takiego jeszcze znalazłem:

http://www.amazon.com/J-Tech-Digital-Registered-Trademark-Extractor/dp/B00G9FDJNA/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1402615431&sr=8-2&keywords=hdmi+audio+extractor

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powinno dać radę, tylko nie wiadomo jak z jakością dźwięku i czy uciągnie słuchawki.

 

Na allegro takie coś znalazłem http://allegro.pl/konwerter-hdmi-do-hdmi-audio-toslink-spdif-dac-i5571243959.htmlwymagałoby to jednak jakiegoś wzmacniacza słuchawkowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie mam zewnętrznych głośników (tym bardziej z wejściem optycznym). Mam przyzwyczajenie do grania w słuchawkach.

 

DVI i mini-jacka z tego kabla-przejściówki mogę podłączyć do monitora. Z kolei do monitora słuchawki.

 

IMO to jest pewniejsze niż w przypadku Xone gdzy dźwiek idzie tylko cyfrowo

 

Ja nie rozumiem po co komplikujecie prostą sprawę. Monitor ma DisplayPort więc zwykła przejściówka na HDMI i konsola podpieta. A skoro kolega gra na słuchawkach to podpina je sobie bezpośrednio pod pada.

 

http://support.xbox.com/en-GB/xbox-one/accessories/connect-compatible-headset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem po co komplikujecie prostą sprawę. Monitor ma DisplayPort więc zwykła przejściówka na HDMI i konsola podpieta. A skoro kolega gra na słuchawkach to podpina je sobie bezpośrednio pod pada.

 

http://support.xbox.com/en-GB/xbox-one/accessories/connect-compatible-headset

 

 

Mam od kilku dni XBOXa One.

 

Niestety nie ma tak łatwo jak opisujesz.

 

Pad nie ma wyjścia audio - w zestawie jest dodatkowy adapter, który podłącza się do pada z przodu, ale na stale zintegrowany z zestawem słuchawkowym. Na Allegro widziałem dedykowane słuchawki stereo do XO z takim samym adapterem lu sam adapter, który posiada gniazdo minijack.

 

Użyłem kabla HDMI -> DisplayPort. Po podłączeniu XO, na monitorze brak obrazu. Aby upewnić się czy kabel jest w porządku, podłączylem nim laptopa do pożyczonego TV - połączenie zadziałało. Tak więc XO wymaga bardziej wyrafinowanego, aktywnego adaptera HDMI->DP.

Przejrzałem ustawienia w XO pod kątem podłączonego wyświetlacza - w zasadzie poza wybraniem częstotliwości, źródła sygnału HDMI / DVI i głębi kolorów nie ma nic innego do wyboru.

 

Można byłoby jeszcze od biedy przetestować kabel HDMI -> DVI. Przy czym aby uzyskać dźwięk musiałbym zaopatrzyć się w adapter stereo do pada - http://www.xbox.com/pl-PL/xbox-one/accessories/headsets/Stereo-Headset-Adapter#fbid=BrtZxRPbiqf. A to już kolejny wydatek.

 

Z ciekawości sprawdziłem monitor Eizo EV2436W - można poprzez DisplayPort przesłać dźwięk do monitora i do podpiętych do niego słuchawek. Elektronika monitora potrafi przekonwertować cyfrową postać dźwięku na analogową. Mogę też podłączyć do monitora mikrofon.

 

W sumie na TV przy większej przekątnej ekranu, jednak gra się lepiej np. demo Forza Horizon 2 (po przełączeniu na ręczną skrzynię nawet grywalna, tylko ciężko się kieruje np. podczas jazdy poślizgiem w zakręcie czy ogólnie wychodzenia z poślizgów). Można usiąść w wygodniejszej pozycji, dalej od ekranu.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką wersję kupiłeś, ale pod koniec maja MS zapowiedział wprowadzenie nowych padów wyposażonych w port minijack dający możliwość podpięcia dowolnych słuchawek i tylko takie miały być od lipca dostępne. Niewykluczone, że masz starszą rewizję. 

 

A co do DisplayPort to jakiś cyrk - teoretycznie to nie ma prawa nie działać, standardy są ze sobą kompatybilne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsolę kupiłem nową, fabrycznie zapakowaną z polskiej dystrybucji - możliwe, że trochę poleżała na półce lub w magazynie. Stąd obecność pada w starszej rewizji.

 

Brak sygnału z wykorzystaniem kabla HDMI-DisplayPort też mnie dziwi. Możliwe, że akurat ten model lub ogólnie Eizo nie wyposażone w port HDMI po prostu nie są kompatybilne z XO. Rozdzielczość 1920x1200 chyba nie stoi na przeszkodzie? Monitor zresztą oferuje przeróżne opcje skalowania obrazu, nawet piksel w piksel 1:1.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się dziwie. Pozostaje kupno kabla HDMi-DVI. To tylko pare zł na allegro jak się dobrze poszuka. A z  tym padem i sluchawkami to nie jest tak czasem że przysyła tylko dźwiek z voice-czata , a nie z gry ?  Zawsze myślałem że słuchawki do tych padów do tego służą. Mają wbudowany mikrofon. W DS4 przesyła niektóre komunikaty z gier do głośnika w Padzie, ale dźwieku z gry już nie da się ustawić. Sprawdzałem dołączone do PS4 słuchawki i nie ma dźwieku. Podłączyłem też Beye DT 660 i również brak dźwięku. Nie da się nawet wybrać opcji wyboru słuchawek. Chyba że w XOne jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DS4 przesyła niektóre komunikaty z gier do głośnika w Padzie, ale dźwieku z gry już nie da się ustawić. Sprawdzałem dołączone do PS4 słuchawki i nie ma dźwieku. Podłączyłem też Beye DT 660 i również brak dźwięku. 

Może źle trzymasz?

http://www.gamespot.com/forums/system-wars-314159282/audio-pass-through-the-ds4-is-amazing-31007781/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem po co komplikujecie prostą sprawę. Monitor ma DisplayPort więc zwykła przejściówka na HDMI i konsola podpieta. A skoro kolega gra na słuchawkach to podpina je sobie bezpośrednio pod pada.

 

http://support.xbox.com/en-GB/xbox-one/accessories/connect-compatible-headset

W tą stronę to nie działa.

 

Przejściówka zadziała jeśli źródłem obrazu jest DP, a odbiornik ma gniazdo HDMI.

 

edit.

 

Odwrotnie zadziała z aktywnym konwerterem.

 

przykładowo dla mini displayport:

http://atlona.com/sandbox2/product/at-dp300/

Edytowane przez grzegrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się wspomnianym przez maSTHa212 padem do XO wyposażonym fabrycznie w złącze mini-jack 3.5mm (bez potrzeby podłączania dedykowanego adaptera z takim gniazdem, który jest dodatkowo płatny). Faktycznie, po przypisaniu do konsoli i wyłączeniu wyjścia audio (dla portu HDMI) w ustawieniach - dźwięk pojawia się w słuchawkach bezpośrednio podłączonych do pada.

Dźwięk jest dobrej jakości - co zaskoczyło mnie na plus. Słychać dźwięki z gry jak i można prowadzić rozmowy z innymi graczami (poprzez pada działa też zintegrowany ze słuchawkami mikrofon). Jako, że opcjonalny adapter do starszej wersji pada jest wyposażony w regulację głośności dźwięku i mikrofonu czy jego wyłączenia - to w przypadku nowego, te parametry ustawia się z poziomu menu konsoli lub danej gry.

Akurat wolę douszne słuchawki - są lżejsze niż takie z pałąkiem, więc możliwość połączeniach ich bezpośrednio z padem i bez przedłużacza jest wygodniejszym rozwiązaniem.

 

Poza zintegrowanym złączem pady różnią się wykonaniem od siebie. Ten z mini-jackiem jest wykonany z tworzywa (wierzchnia obudowa) bardziej błyszczącego i odrobinę chropowatego niż pierwsza wersja. Starsza z kolei ma satynowe pokrycie. To kwestia gustu, ale starszą przyjemniej trzyma się dłoniach.

Edytowane przez Grimlock
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...