Skocz do zawartości
aerial

Cubitek Mini Center i3 gtx750ti itx

Rekomendowane odpowiedzi

Może komuś się przyda, trochę doświadczeń z budowaniem energooszczędnego ale dość żwawego itxa.

Buda cubitek mini center, kostka 10l, zasilacz nad cpu, więc limit wysokości coolera.

Problemy były z temperaturami, przepływem powietrza, piszczał mi psu, dlatego wstawiłem tego coolermastera, który dodatkowo ma świetną wydajność pod niskim obciążeniem (93% @ 100w).

Wszystkie graty to używki kupione za ułamek ceny nowych, także nie krzywcie się że wpakowałem cryoriga c1 na i3 :) Był tani.

 

Bebechy:

 
i3 4360 @ cryorig c1 + noiseblocker xl1 600rpm
msi h81i
2x4gb 1600mhz
gtx750ti gigabyte + zalman vf900 radiator + noiseblocker xl1 600rpm
ssd 500gb
psu cm v550s (fanswap noiseblocker @ 600rpm)
cubitek mini center
 
Podkładane:
 
kcubf1.jpg
 
kcubf4.jpg
 
kcubf3.jpg
 
Złożenie dość nieprzyjemne, trzeba np. podpinać kabelki power/led przed założeniem coolera na cpu, inaczej nie ma dojścia.
Dałem też kartonową osłonę, przykręconą do coolera na cpu, tak że zasilacz który po włożeniu ciągnie bezpośrednio znad cpu, ma tylko dostęp do coolera na cpu. Wszystko inne jest szczelne, także całe powietrze ładnie idzie przez zasilacz.
 
knwesam1.jpg
 
knwesam3.jpg
 
Wycięty otwór na wlot powietrza na dole, akurat wypada na wentyl na gpu.
 
kcubf8.jpg
 
Stareńki zalman vf900, daję rade z tą kartą, ale wentyl marny jak na standard jaki mnie interesuje, na 5v lekko trze łożysko, za głośny dla mnie.
Ale nie ma nic z czym nie poradzą sobie trytki :)
 
kvf95.jpg
 
kvf93.jpg
 
Bonus:
 
catcube8.jpg
 
Wielkość cubiteka w odniesieniu do tj07 (7x większa)
 
cubi_1_1.jpg

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy ile chcesz mieć MHz na rdzeniu. Jak odpalałem mini-maxwella na płycie thin mini (teoretycznie dla PCIe jest ograniczenie do 25W)

to dla pewności zjechałem z napięciem do równego jednego wolta, 1200MHz na rdzeniu, power target 30W (ledwo co dobijał do 80% w gpu-z).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie byłem do końca zadowolony z temperatur na gpu przy maksymalnym obciążeniu.

 

Czy do cubiteka mini wejdzie accelero s1? :E

Wymaga to pewnych modyfikacji:

 

acccubf2.jpg

 

W takiej postaci wchodzi na styk, ale żeby włożyć kartę do środka potrzeba:

- wymontować cooler na cpu

- usunąć z karty śledzia

 

acccubf1.jpg

 

acccubf5.jpg

 

Jak widać wchodzi absolutnie na styk chłodzenie dotyka przedniego panelu.

Tak uszczelniam cooler cpu żeby zasilacz zasysał tylko przez niego

 

acccubf3.jpg

 

I tutaj całość przed zamknięciem panelu bocznego:

 

acccubf4.jpg

 

Nie jest to ładne, ale działa :E Absolutna cisza, chyba najcichszy komputer jaki miałem, z racji na brak hdd, i wentyle na 600rpm. Wydajność normalna jak desktopa z takim i3 i 750ti, można robić oc na gpu, max temperatura 60 stopni na stockowym napięciu.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy podgrzewany cokół dla kota :D

 

Ja bym jednak wywalił te maksowania na radiatorach oraz bym zdjął obudowę z zasilacza - wiadomo, trochę niebezpieczniej, ale powietrze trochę lepiej wszędzie lata.

 

A jak temperatury jakbys obrocil radiator na cpu o 90 stopni? (jesli sie da...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...