Skocz do zawartości
ath

Far Cry Primal

Rekomendowane odpowiedzi

http://blog.ubi.com/far-cry-primal-announced/

 

Kilkanaście godzin temu dzięki tureckiemu IGN-owi dowiedzieliśmy się, że Ubisoft pracuje nad nową grą z serii Far Cry – Far Cry Primal. Produkcja została oficjalnie zapowiedziana, doczekaliśmy się także powyższego zwiastuna oraz daty premiery. Tytuł ukaże się konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC 23 lutego 2016 roku. Akcja rozgrywać będzie się w czasach epoki kamienia łupanego, przy czym deweloperzy obiecują, że będzie to „epoka kamienia łupanego w stylu Far Cry”. Podczas zabawy wcielimy się w niejakiego Takkara – wytrawnego myśliwego, który jako jedyny ostał się ze swojej grupy łowieckiej. Głównym celem podczas zabawy ma być samo przetrwanie w krainie Oros, ale do naszych zadań będzie należeć też założenie nowego plemienia, walka z innymi ludźmi oraz drapieżnikami.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=94408


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podobnych do siebie do bólu Far Cry 3 i 4 chętnie ogarnę coś takiego dla odmiany. FPSa w epoce kamienia łupanego chyba jeszcze nie było. Arsenał "strzelający" trochę ograniczony, więc raczej pójdą w kierunku survivalu niż klasycznego FPSa.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podobnych do siebie do bólu Far Cry 3 i 4 chętnie ogarnę coś takiego dla odmiany. FPSa w epoce kamienia łupanego chyba jeszcze nie było. Arsenał "strzelający" trochę ograniczony, więc raczej pójdą w kierunku survivalu niż klasycznego FPSa.

 

Oj było, było, głównie w postaci gier craftingowych - chociażby Stomping Ground (może i nie "kamień łupany", a dinozaury, ale możliwości ludzi podobne :P). Jedyne różnice, których się spodziewam w FC, to że tu nie będzie craftingu, będzie masa QTE i mniej zróżnicowany gameplay. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okładka gry wygląd jak kolejna Epoka Lodowcowa, tylko brakuje leniwca - pewnie będzie w dlc :D
Super, że to pełna gra, a nie samodzielny dodatek, wzorem BD ;-)

No i jestem zaskoczony, że tak szybko im to poszło, znaczy się, skorzystali z silnika F4, tylko go nieco przerobili dla niepoznaki :D w sumie to bez znaczenia, pod względem technicznym F4 był satysfakcjonujący, skończyłem go w 100% i nie żałuję ani chwili przy nim spędzonej, a nawet zaczynam odczuwać pewien niedosyt, zupełnie jak po trójce :)

EDIT: A premiera PC nie jest przypadkiem miesiąc po "kąsolach"? Bo coś mi się o o czy obiło ostatnio ......

Edytowane przez Tom Ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak opłacało się kupić PS4 by to cholerstwo nagrać przedpremierowo. Wedle testu gry miałbym te 30 fpsów na sprzęcie z podpisu w 1920/high... Ale nagrać już bym nie nagrał, a na PC nie bawię się w grabbery HDMI... Zresztą, to samo dotyczy Fallouta i paru innych gier. Myślę, że gry na PC skoczą na ciut wyższy poziom przy DX12, bo teraz tylko i wyłącznie nieudane porty powstają...

Co do samej gry - nie wiem czemu, ale strasznie mi się ona podoba - mimo, żen ie wnosi nic NOWEGO, nie jest to poziom Far Cry 3 w którego jak przysiadłem tak grałem niemal 24h, ale nie jest to też (jak to inni określaja) odgrzewany kotlet (to nie Call of Duty). Fakt, ktoś może powiedzieć, że to tylko zmiana tekstur i wsio. Otóż nie, Far Cry 4 było zmianą tekstur - gra pozostawała taka sama. Tutaj nie tylko tekstury uległy zmianie. Ilość zwierząt, oglądanie tego jak świat "żyje", bieganie z pochodnią przy dźwiękach warczenia wilków - oraz ich błyszczące ślepia zerkające na nas podczas spacerów nocą - bezcenne :D Oglądanie pojedynków, finisherów drapieżników etc. - Super sprawa. Zapożyczone (co prawda perfidnie) motywy z gry Prey wyszły po prostu wybornie i ślicznie. W FC4 nie grałem, by sobie nie psuć serii FC. Far Cry Primal jest warty zagrania. :) Oczywiście jak ktoś posiada odpowiedniego PC'ta... Bądź konsole ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak po obejrzeniu gameplaya to wciąż ten sam system zniszczeń co w FC3, wg mnie mało atrakcyjny wręcz prymitywny. i bezmyślna fabuła przynajmniej w tym kawałku z 5 grudnia.

sam pomysł osadzenia gry tego typu w epoce mamutów świetny, ale już dorabianie ideologii typu upadłą cywilizacja jest co najmniej nudne i najchętniej bym te wstęp pominął i zapomniał ;)

Pewnie mnie wciągnie jak fc3 jeżeli kupię ;) ale mam wątpliwości, czy warto. Gra na 5 lat temu była by ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Nie grałem w Far Cry 4, Far Cry Primal mi się podoba... a tu taka rzecz wychodzi... Twórcy przyznali, że mapa z Far Cry Primal to... Przerobiona mapa z FC4... 

694DekQ.jpg

w5mW2xv.jpg

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to naprawdę ma takie znaczenie jeżeli gra jest dobra? Odtworzenie topografii w Primal poprzedniej gry nie wydaje mi się wielkim problemem.

Nawet jeżeli gra jest dobra, to ma znaczenie, bo pokazuje tylko jak twórcy lecą taśmowo z tworzeniem "hitów". No ale primal nawet dobry nie jest, więc to tylko kolejny powód do poszydzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez mapy z Czwórki nie zrobiliby Primala tak szybko ;-)
Poczekam na więcej opinii, jak już połatają całość i jak będzie dobrze, to sobie sprawię na jakieś wyprzedaży i tyle :) Tak minimum -50% :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Ja tam się dobrze bawie, nie grałem w FC4 - to może dlatego. W sumie... to może dlatego się dobrze bawię, bo od lat nie grałem w dobrego shootera singleplayer? Ostatnia gra która mnie niesamowicie wciągnęła, a miała typowy widok fpp to Obcy Izolacja - przy czym to nie jest strzelanka... Ostatnia dobra strzelanka single to właśnie był dla mnie FC3. Do multi oczywiście BF'y... :D W co grać, Panie? W co grać?!

Btw. Zaraz odpalę SUPERHOT, także... może w tym kierunku powinny pójść strzelanki? Za mało jest takich gier. Nawet DooM'a zniszczyli (tzn. zrobili z niego Serious Sam'a, zamiast trzymać się delikatnego horroru jak 3 część..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...