Skocz do zawartości
ewenement22

Fujitsu DT7-D2724 - missing operating system windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po zaniku prądu taka informacja podczas startu systemu (missing operating system).

Co robić?

Uruchomiłem instalkę win 7 z płyty uruchomiłem tam wiersz poleceń i dałem chkdsk /r ale dostałem info:

Nie można zablokować bieżącego dysku.

System Windows nie może uruchomić sprawdzania dysku na tym woluminie, ponieważ jest on zabezpieczony przez zapisem.

 

Jak podłączyłem przez adapter ten dysk do swojego laptopa to nie mogę nawet wejść na żaden dysk bo chce mi je formatować przed otworzeniem. Proszę o pilną pomoc.

 

Sprawdziłem dysk crystal disko info i nie ma żadnych ostrzeżeń itd. "stan dobry"

 


Próba naprawienia:

 7230877000_1444218103_thumb.jpg

 


Robiłem takie polecenia

wszystkie wykonano pomyślnie lecz niestety bez pozytywnego efektu

 


 

Bootrec.exe z parametrami /FixMbr lub /FixBoot.

 

Bootrec.exe /ScanOs oraz odbudowywać magazyn BCD /RebuildBcd.


Edytowane przez ewenement22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to logiczne uszkodzenie sektora rozruchowego i MBR albo podczas zaniku prądu dysk oberwał fizycznie .

 

Komenda chkdsk na działającym systemie nie zadziała , choć po użyciu przełącznika /r powinna się wyświetlić prośba o to czy program ma sprawdzać dysk przy następnym uruchomieniu .

 

Spróbuj przełącznika /f - może wyświetli prośbę o restart .

 

A co do podpięcia dysku przez adapter - może dlatego nie wyświetla dysku bo ma za słabe zasilanie , zobacz dysk będzie widoczny w działającym systemie jak będzie podpięty natywnie na SATA .

 

Spróbuj też z poziomu instalatora odpalić konsolę Windows i tam naprawić MBR - Narzędzie Bootrec.exe z parametrami /FixMbr lub /FixBoot

 

Dodatkowo możesz przeszukać magazyn BCD oraz dyski w poszukiwaniu systemów

Bootrec.exe /ScanOs oraz odbudowywać magazyn BCD poleceniem /RebuildBcd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden problem rozwiązany ale powstał drugi - obstawiam że doszło do uszkodzenia profilu w systemie .

 

Miałem prawie identyczny problem tyle że przyczyną było sklonowanie partycji - system widział dwie partycje C: i dlatego głupiał .

 

W twoim przypadku moje rozwiązanie ( grzebanie w rejestrze systemu i ręczna zmiana litery partycji ) może nie pomóc .

 

Może to ci pomoże albo to rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...