Skocz do zawartości
SZREDI

Warning: system boot fail

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem, mianowicie zakupiłem kartę graficzną radeon HD 6970, wszystko ładnie podłączyłem, a ukazuje mi się taki oto komunikat (załącznik), gdy klikam f1 to pojawia mi się tylko mijający kursor i tak ciągle. Więc włożyłem starą kartę graficzną, czyli nVidia 8600gt i występuje ten sam błąd. Nie mam pojęcia co mam zrobić.. Zainstalowany system na dysku to Windows XP, nie mam nawet możliwości sformatowania tego dysku.

Mój zasilacz: corsair vs550, ram 3gb ddr2, procesor AMD athlon 64 x2 4600, płyta główna m2n e sli, przepraszam za chaotyczny tekst, ale pozostał mi tylko telefon, więc liczę na waszą pomocą.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Ps. Bardzo często (prawie ciągle) komputer zawiesza się na dołączonym załączniku (logo m2n e sli)

post-218162-0-44016000-1444226109_thumb.jpeg

post-218162-0-32140900-1444229264_thumb.jpeg

Edytowane przez SZREDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do biosu ( jak się da - standardowo klawisz Delete ) i wczytaj bezpieczne/stabilne ustawienia ( Load Fail-Safe Defaults lub Load Optimized Defaults ) .

 

Jak się nie uda wejść do biosu to zrób CLEAR CMOS czyli ręcznie zrestartuj ustawienia bios - albo zworką albo po prostu wyciągając na kilka minut bateryjkę zasilającą bios .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś tylko się pojawia

Zapomniałem też dodać, że kartę graficzną HD 6970 kupiłem jako używaną. Przed włożeniem nowej karty komputer został czyszczony sprężonym powietrzem, po wyczyszczenia nie sprawdziłem czy komputer działa, lecz gdy włożyłem nową (używaną) kartę to komputer już nie działał.

Więc zostają dwie opcje 1. uszkodzona płyta główna od sprężonego powietrza (nie wiem co dokładnie mogło się stać) 2. uszkodzona karta graficzna która uszkodziła płytę główną (jest coś takiego możliwe?). Nie mam możliwości sprawdzenia sprawności tejże karty graficznej.

post-218162-0-66721400-1444244333_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, fajnie, tj. jak dyskusja z dupą w nocy. Musi być fajnie.

 

reyden kazał ci zrobić clear cmos, ja kazałem. Niestety nie miałeś ochoty napisać, czy zrobiłeś, i czy coś się po tym zmieniło.

Kazałem odpiąć napędy i sprawdzić czy coś się zmienia. Nie raczyłeś się ustosunkować. Nie wiem czy nie masz ochoty diagnozować tego kompa, czy o co chodzi.

 

I fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się zrozumieliśmy, wczoraj cały dzień męczylem się z tym komputerem. Robiłem wszystko to, co pisaliście abym zrobił. Clear CMOS robiłem chyba z 20 razy, nic to nie dało, odłączenie zbędnych urządzeń też nic nie daje.

Jeżeli komputer przejdzie pomyślnie BIOS POST to pojawia się tylko migający kursor lub komputer się resetuje i zacina się w momencie gdy można wejść do biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...