Skocz do zawartości
ViruS001

Nowy kabel VGA - brak odpowiedniej rozdzielczośći

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dziwny problem z kablem VGA (tak podejrzewam).

 

Otóż zakupiłem sobie kabel VGA o długości 5 metrów ze względu na to, że chcę sobię zrobić małe przemeblowanie ale mniejsza o to.

 

Do rzeczy - podłączyłem monitor pod ten nowy kabel no i problemem stała się rozdzielczość. Mój monitor posiada optymalną rozdzielczość 1440x900 a po podłączeniu tego nowego kabla takiej rozdzielczości nie miałem do wyboru (była cała gama a tej nie).

No spoko rozumiem, więc przeinstalowałem sterowniki graficzne nadal nic, próbowałem kombinować na wszelkie sposoby nic.

No trudno, odłożyłem monitor na swoje poprzednie miejsce, podłączyłem stary kabel a tu szok - z miejsca ustawiona była rozdzielczość 1440x900 i wszystko ładnie śmiga

 

Co z tym problem zrobić i jak go rozwiązać?

 

Użyty sprzęt:

Monitor: Philips 190CW

GPU: MSI GTX 460 1GB

CPU: Intel i3-4370

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przez obie opcje. W panelu NV też nie pokazywało rozdzielczosci 1440x900

 

Dodatkowo w panelu nvidii jest opcja, że samemu można dostować rozdzielczość. Zrobiłem sobie screenshota tego jak mam teraz i tak samo ustawiłem wszystko na tym nowym kabelu ale niestety nie poskutkowało i zrobiły się czarne paski na dole i na górze ekranu tak na 2cm

Edytowane przez ViruS001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznym forum znalazłem rozwiązanie polegające na wpięciu monitora z nowym kablem pod inny PC niż aktualnie. Może to być laptop. Wtedy spróbować ustawić oczekiwaną rozdzielczość i jeżeli się powiedzie to próbować pod starym.

 

 

 

Upewnij się też, że na pewno kabel w monitorze i karcie graficznej jest dobrze wciśnięty i dociśnięty. Wyciągnij go i włóż jeszcze raz przykładając do tego więcej uwagi. Po tym zabiegu zrestartuj komputer.

Edytowane przez Kamil_NN
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety powyższy sposób nie zadziałał ale udało mi się poprzez panel sterowania NV i dostosowaniu własnej rozdzielczośći ustawić tę rozdzielczość 1440x900. Troszku się pobawiłem z opcjami aż się udało :) Może się kiedyś komuś przydać, więc załączam screena:

 

PS: Przy taktowaniu zmieniamy na opcję ręczną i tam wpisuje te dane (później samo zaskoczy na automatyczne)

 

54351949948067388428.jpg

Edytowane przez ViruS001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...