Skocz do zawartości
halo?!

Ocena zestawu, 4/5 tys. zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam prośbę, moglibyście spojrzeć na poniższy zestaw i moje wątpliwości/uwagi, i powiedzieć co o tym myślicie, co byście zmienili itd. Zestaw nie jest stworzony do grania, tylko do pracy programisty, głównie przy OpenCL.

 

  • Intel Core i5-6600K Skylake
  • Asus Z170 PRO GAMING
  • Corsair Vengeance LPX DDR4 8GB(2x4GB) 3000MHz CL15
  • Asus R9 380 OC (albo dowolna inna nie za głośna 380)
  • Crucial MX200 250GB SATA3 (o ile nie wezmę MX100 z obecnego zestawu)
  • Zasilacz?
  • Obudowa?

 

Wątpliwości / uwagi:

  1. Karta graficzna musi być to od AMD ze względu na wsparcie dla OpenCL 2.0 (jeszcze się zastanawiam nad R9 390, ale to jest GCN 1.1). 
  2. Nie wiem jakie chłodzenie dobrać do i5-6600K. Ważne, żeby nie było problemów z włożeniem pamięci potem. 
  3. W obecnym zestawie mam kartę dźwiękową Asus Xonar DX, warto będzie to przełożyć do nowego zestawu, czy może zintegrowana karta dźwiękowa ze wzmnacniaczem jest lepszym rozwiązaniem?
  4. Zasilacz? Nie wiem jaki dobrać zasilacz: Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W, SilentiumPC Enduro FM1 Gold 550W / 650W, coś innego? (Polecany SilentiumPC Vero M1 600W 80Plus jest niedostępny.)
  5. Obudowa? Komputer będzie stał pod biurkiem, ~5cm nad podłogą, więc fajnie jakby przedni filtr się łatwo wyjmował (obecnie mam Antec 300, w którym jest to banalne). Najlepiej jakby panel był na przodzie, a nie na górze obudowy. Jeszcze poszukam i zamieszczę tutaj moje propozycje.

 

Z góry dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...