Skocz do zawartości
CriXu

wzmocnienie sieci wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Walczę od jakiegoś czasu z siecią domową. Posiadam router D-Link DWR-921, do niego podłączone 3 wzmacniacze TP-Link WA850-RE i problem polega na tym, że te wzmacniacze często się rozłączają miedzy sobą, bądź wieszają i muszę je resetować aby na nowo złapały połączenie. Do tego przepustowość miedzy nimi jest strasznie kiepska/wolna. Są oddalone od siebie zaledwie po kilka metrów a mimo to kiepsko strasznie chodzi net po sieci.

Upgrade do ostatniego firmware nie pomogło, zmiana ostawień także niewiele wnosi. Kanały WIFI wolne, brak jakichkolwiek zakłóceń, dom do pokrycia 1 piętrowy-150mkw. Router na piętrze w sypialni, za ścianą na korytarzu wzmacniacz nr 1, na dole ten sam korytarz wzmacniacz nr 2, i numer 3 w salonie = kupa. Zmieniałem położenia urządzeń i było różnie, czasem lepiej, czasem gorzej ale nie chodzi to tak jak powinno.

 

Czy jest jakiś inny mocny (super zaje****ie mocny) wzmacniacz sieci/repeater!? cokolwiek co wystarczy aby wzmocnić sygnał sieci WIFI 3-krotnie, aby wystarczyło jedno urządzenie zamiast 3.

 

Cena urządzenia nie ma znaczenia! Ważne aby 1 urządzenie łączyło się bezpośrednio z routerem w sypialni a swoim zasięgiem pokryło cały dół.

 

PS. komp bezpośrednio połączony z routerem d-linka zapier**la jak trzeba, net śmiga ale kiedy stoi w pobliżu:) jednak niestety komp stoi w gabinecie obok salonu (za ściana) :P

 

HELP!

Edytowane przez CriXu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pełne mosty mogą trochę pomóc ( AP spięty kablem z kolejnym routerem lub AP<>AP wtedy masz DHCP z głównego routera ). 

Albo power line ale to cholerstwo sieje ( krótkofalowcy i amatorzy radia krótkofalowego wiedzą jak to sieje ) do tego ( marketing mówi że licznik jest wystarczającą blokadą by sygnał nie szedł na ogólną sieć 220V niestety idzie bo ostatnio dostałem potwierdzenie spięcia się 2 urządzeń przez uwaga 2 liczniki ( 2 osobne mieszkania w bloku ).. 

 

A kabel i tak najlepszy .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten Dlink ma odczepianą antenę to próbuj... (a jeśli nie ma to kup router z możliwością odczepienia)

 

http://www.tp-link.com.pl/products/list-5063.html

 

 

Jak to nie pomoże i ten dostęp jest niezbędny to zainteresuj się siecią WiMax, ona z pewnością da radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D-Link ma odczepiana antenę ale są to anteny do 4G (2x), nie do sieci WiFi wiec nie da rady (antena WIFI jest wbudowana w urządzenie bez wyjścia na podłączenie zewnętrznej).

Ale może by tak kupić routera/AC z opcja klienta i wtedy antenę zewnętrzną?

 

PS. może coś takiego jak:  TP-Link TL-WA830RE

 

do tego zastąpiłbym te anteny 5dBI np tymi 12dBI - http://allegro.pl/antena-wifi-41cm-12dbi-rp-tnc-podstawka-rp-sma-i5193789808.html

Edytowane przez CriXu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zdziałasz, w tym standardzie. O ac nawet nie myśl, zasięg jeszcze gorszy niż n'ka.

 

Jak kasa nie gra roli to pomyśl o innym standardzie. Maciek już gdzieś wspominał o tym, WiMAX się to nazywa.

 

Najtańsze (i zapewne najszybsze) rozwiązanie to powerline, jeżeli owe "sianie" przebolejesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, jeszcze raz ja.

jestem po zakupie 2 transmiterów sieciowych model TP-LINK PA4010PKIT, udalo mi sie je sparować ze sobą jednak transfer miedzy niby to zaledwie od 10 do 30Mbps. Jedna sztuka jest na gorze przy ruterze a druga na dole (być moze dosc daleko od siebie po kablu) no i nie widzi mi sie to.

 

pytanie jednak czy kupując wiecej sztuk np. kolejne 2 i montujac je niedaleko od siebie (pomiedzy tym 1 i 2) czy jest szansa na zwiększenie sie transferu? czyli im wiecej sztuk obok siebie tym lepsza jakośc i szybkość transferu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy możesz połączyć więcej niż dwa urządzenia w jedną sieć... Z własnego doświadczenia wiem, że pomoże wyłączenie wszystkich możliwych urządzeń na linii połączenia. Urządzenia oczywiście wpiete bezpośrednio do gniazdek i nic (o ile to możliwe) poza tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, niestety nie da rady bo cokolwiek jest wpięte musi zostać :D

na chwile obecną po kilku zmianach udaje mi się osiągać prędkości rzędu 50Mbps wiec nie ma tragedii, aczkolwiek rozważam zakup kolejnych 2 urządzeń do testów ponieważ w oprogramowaniu TP-LINK-a widzę że można dodawać kolejne nowe urządzenia :)

 

teraz tylko rodzi się kolejne pytanie czy da rade dodać nowe urządzenie ale innej firmy. Widziałem w promocji transmitery sieciowe marki ZyXeL 2szt za 70zł 500Mbps wiec możliwe ze kupie i sprawdzę.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości. Te 50Mbps udało Ci się osiągnąć na połączeniu w ramach jednej fazy/obwodu czy kilku różnych fazach/obwodach? Jaka odległość dzieli transmitery?

Gdzie można dorwać te zyxele w takiej atrakcyjnej cenie?

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz wydaje mi się ze mam 2 fazy, góra na 1 i dół na 2 (ale nie umiem tego sprawdzić w skrzynce wiec to tylko przypuszczenia równie dobrze może być na 1 fazie/obwodzie :P tak czy inaczej normalnie powinny być 2 fazy, jedna na górę druga na dół). Odległość dosyć spora, góra około 20-25m kabla od skrzynki (skrzynka na dole), a dół 10m kabla od skrzynki.

 

ZyXeLe widziałem w sklepie Selgros, byly wystawione normalnie na półce, na stronie internetowej o dziwo ich nie ma. Model ich to: Zyxel PLA4201 Kit 500Mbps

Edytowane przez CriXu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam jednak, że to dwa obwody. W takich warunkach te 50Mbps to naprawdę dobry wynik. Może sam się w końcu przekonam do PLC bo czasami wifi doprowadza mnie do szewskiej pasji a na prucie ścian i położenie kabla ethernet się póki co nie zanosi ;)

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja trochę dałem ciała, ale to dlatego ze byłem za granicą. Kupiłem dom następnie były remonty robione a że mnie było to nie miał kto pociągnąć kabli. Po przeprowadzce sadziłem ze WIFI da rade jak zawsze, ale niestety ZONK. 2 routery 4 wzmacniacze WIFI i wieczny problem z wolnym działaniem neta bądź zrywaniem połączenia w domu.

 

Teraz jest super, obecnie tych transmiterów sieciowych używam tylko do sprowadzenia neta na parter, bo po WIFI była tragedia. Na dole transmiter przekazuje neta do AP a ten rozsyła WIFI bez żadnych wzmacniaczy z max prędkością w każdy zakamarek parteru. Cały parter obecnie mam 300Mbit po WIFI a AP to TL-WA830RE z dwiema antenami 12dBi, komputer ma najwięcej przeszkód do pokonania więc zmieniłem kartę z Edimaxa na TL-WN822N i jade z max prędkością.

 

Na chwilę obecna moim wąskim gardłem jest właśnie transmiter, liczę na to że jak dołożę kolejne 2 sztuki przyśpieszy, chciałbym dobić do 100Mbit z racji ze w ruterze, jak i w AP, i ethernet w transmiterach jest wszędzie ograniczony do 100Mbit mimo ze ich prędkość miedzy sobą może być do 500Mbit, tylko po co? wiec jak dobije do 100Mbit w końcu będę miał powód do zadowolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały update.

 

dokupiłem kolejne 2 transmitery sieciowe, jednak na próbę wziąłem 2x ZyXeL za 73zł model PLA4205 500Mbps i okazuję się że bez problemu udało się je sparować z TP-LINK-ami. Tak więc można je dowoli łączyć ze sobą.

Niestety jednak większa ilość transmiterów wcale nie zwiększyła mi prędkości przesyłu danych, stoi w okolicach 50mbps, widocznie to wina mojej instalacji sieciowej bądź tego że oba piętra są na 2 fazach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...