Skocz do zawartości
szybki10

Modyfikacja obecnej platformy-czy się opłaca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,obecnie posiadam następujący sprzęt:

Gigabyte GA-P35-DS3L  
 
DualCore Intel Core 2 Duo E4500
 
NVIDIA GeForce 8600 GT  (256 MB)
 
Zasilacz chiftec 560W
 
2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM 
 
Chciałbym go zmodyfikować,ale mam pewne wątpliwości co do opłacalności takiej modyfikacji.
 Myślałem o dołożeniu ramu do 4 GB,zmianie procesora na maksymalnie najmocniejszy (tu liczę na podpowiedzi) i zmianie grafiki. Czy te modyfikację przy tej platformie sprzętowej maja jakiś sens. Czy lepiej zainwestować w inną płytę główną z procesorem i ramem.Proszę o jakieś sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o zainwestowaniu do 600 zł. Tak gram,ale nie jakoś tam namiętnie,nie mniej jednak gram.Do drugiej platformy części nie muszą być nowe.Muszą być sprawne.Jesli chodzi o alternatywną platformę to pewnie trzeba by kupić płytę z ramem i procesorem.Ale to na peno wyjdzie drozej niż 600 zł.No i jeszcze co z grafiką ?

Edytowane przez szybki10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego Q9550 proponuję Xeona E5460 3,16 Ghz za 203 zł

 

To serwerowy odpowiednik Q9770 , wysoki mnożnik i FSB 1 600 mhz .

 

Procek ma już naklejony adapter S771>S775 i odpowiednie wycięcia - nie trzeba modyfikować socketu procka .

 

Pozostaje modyfikacja biosu albo wgranie już zmodyfikowanego biosu .

 

A co karty - za nie wiele więcej można dostać sporo wydajniejsze GTX560Ti np. ten Zotac .

 

Albo polować na HD7850 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zamiast tego Q9550 proponuję Xeona E5460 3,16 Ghz za 203 zł

 

To serwerowy odpowiednik Q9770 , wysoki mnożnik i FSB 1 600 mhz .

 

Procek ma już naklejony adapter S771>S775 i odpowiednie wycięcia - nie trzeba modyfikować socketu procka .

 

Pozostaje modyfikacja biosu albo wgranie już zmodyfikowanego biosu .

 

 

 

 

No tak ale na stronie podanej przez sprzedawcę tego procesora z zmodyfikowanym biosem. Nie ma biosu do mojej płyty.

 

 

 

 

A co karty - za nie wiele więcej można dostać sporo wydajniejsze GTX560Ti np. ten Zotac .

 

Albo polować na HD7850 .

 

Co do karty to może być zarówno ta proponowana przez Tesel, jak i ta proponowana przez Ciebie

 

 

A co sądzicie o tej ofercie ?. Czy to się nadaję do użytku domowego ?

Edytowane przez szybki10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://genius239239.myweb.hinet.net/771/?MywebPageId=2015121444683504647#giga

 

i daj ctrl+f, wpisz GA-P35-DS3L  i daj enter

Dokładnie tak robię tylko zamiast tego wbijam f3, oczywiście chrome mi nic nie znajduje. Ale  masz rację bios jest zarówno do rev 1 jak i 2 ten sam,znalazłem go ręcznie. czyli ten procesor wydaję się być bardzo dobrą alternatywą.

 

A co sądzisz o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...