Skocz do zawartości
Nazwa123456789

Jakiś nadchodzący problem z komputerem? dziwny freez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przed chwilą po grze w bete star wars battlefront komputer mi sie zfreezowal, i w sluchawkach zbugowal mi sie dzwiek (powtarzalo sie ciagle to samo taki jakby metaliczny dzwiek??). Nie przejąłbym się tym gdyby nie to że: jak zresetowalem kompa to nie uruchamial sie plyta glowna pikala 3 razy: 1dlugi i potem 2 krotkie piki. Na monitorze byl tylko czarny ekran i przycisk power monitora migal jak po wylaczeniu komputera, tyle ze komp byl wlaczony. Pomoglo wylaczenie i wlaczenie przycisku power na zasilaczu. Czy to moze nawracac i czy powininenem sie przejac? Moj komputer: zasilacz: xfx ts550w ll i5 2500(bez K) @4.2Ghz ll GTX 970 podkrecony ale teoretycznie stabilny ll Ram Corsair vengeance 1333mhz 7-8-7-22 (powinno chodzic na 2133mhz ale komp nawet z 1600hmz zbija do 1333 nawet w XMP) ll plyta glowna Gigabyte ga-p67a-d3-b3 REV. V1.0  ll Co zrobic? Czy cos szwankuje? Czy to calkiem niegrozne? Warto dodac ze taki freez stal sie po raz pierwszy.

Edytowane przez Nazwa123456789

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 long, 2 short: Monitor or graphics card error tam szukaj, być może chwilowo ram w karcie graficznej "zaszwankował"

 

Ogólnie dla GA-P67A-D3-B3 - GIGABYTE

 

1 short: System boots successfully
2 short: CMOS setting error
1 long, 1 short: Memory or motherboard error
1 long, 2 short: Monitor or graphics card error
1 long, 3 short: Keyboard error
1 long, 9 short: BIOS ROM error
Continuous long beeps: Graphics card not inserted properly 
Continuous short beeps: Power error
Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak problem będzie się powtarzał zacząłbym od sprawdzenia i przetestowania pamięci. Najprościej to wymienić pamięć pożyczając od kogoś. Jak masz 2 kości to sprawdzaj na jednej i testuj. Jak problem się nie powtórzy przez jakiś czas to podłączasz drugą. Jak problem się pojawi to masz winowajce.  Najlepiej od razu podepnij dana kość do innego slotu niż była i testuj tak jak napisałem czyli pojedynczo.    Jak problem się pojawi na jednej i drugiej płycie to odkręc procka. Najlepiej do oryginalnego ustawienia.  Zrób restet biosu i update. Poźniej nieco odkręć grafikę i testuj.  Czasem jak się wysypie komp to takie pikanie się włącza bo sygnalizuje problem z jakimś podzespołem

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja jestem nazwa123456789 tylko zrobilem nowe konto bo od tamtego zapomnialem hasla...

Wszystko wskazuje na to ze wina jest po stronie grafy. Slysze w sluchawkach dzwiek wlaczenia sie win 7 ale nie ma obrazu. Największym problemem jest to, że karta tylko w niektore dni tak szwankuje i czesto nawet pod max obciazeniem nie ma problemow, a w inne dni boje sie ze juz po grafie (bo tyle razy moge resetowac i nie dziala). Mam juz doswiadczenie z serwisami i czuje ze jakbym to reklamowal to czekalbym dlugo, a i tak by nie uwzglednili reklamacji... Wiem ze jak sie reklamuje dyski cruciala to nawet nie sprawdzaja czy dziala, po prostu biora nowy z tasmy produkcyjnej. Pytanie brzmi: czy grafy Gigabyta sprawdzaja wogole? czy raczej nie? jak sprawdzaja to gorzej bo czesto dziala, tylko w niektore dni problem wystepuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...