Skocz do zawartości
Virago

Upgrade niezłego komputera sprzed 4 lat - co zmienić i na co?

Rekomendowane odpowiedzi

Moja obecna konfiguracja:

 

Os -  Windows 7 64bit Ultimate

Zasilacz - SeaSonic Modularny Seasonic X-650 650W 80 Plus Gold

Mobo - Sabertooth P67

Proc - Core i7-2600K + Scythe Mugen 2 Rev. B

Pamięć - KINGSTON HyperX DDR3 8GB 2x4GB 1600MHz CL9 XMP Gray

Grafa - Gainward GeForce GTX 570 “Golden Sample”- Goes Like Hell (800/2000MHz) - sic!

HDD - Samsung F3 1TB

SDD - Samsung 840 Pro 256 GB

Monitor - Alienware Optx AW2310 23" + Nvidia 3d vision

Sound - Asus Xonar DX + Logitech Z-5500

 

1. Wg. mnie do zostawienia są zasilacz (nadal niezły wg. mnie) i dyski (przynajmniej ssd)

2. Zastanawiałem się czy wymieniać proca czy go tylko kręcić na 4,4 (i mobo wtedy zostaje)

3. Grafa jest reliktem przeszłości i napewno do wylotu - jeśli warto zmienić proca i mobo to myślałem o GTX970

    Gdyby się okazało że narazie nie trzeba tego robić to wtedy może bym się szarpnął na GTX980

4. Chciałbym też wymienić pamięć (najlepiej 2 x 8gb) bo obecne raz że są cienkie to jeszcze nie działa im profil xmp - komp się   wiesza. Na stockowych ustawieniach jest wszystko ok

 

Kwota ok +/- 3000zł na upgrade to mój budget

Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie :)

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby to był mój sprzęt to pewnie pobawiłbym sie w OC, sprawdził ile da się wyciągnąć z obecnego proca (bo zakładam, że do tej pory niekręcony albo kręcony delikutaśnie) i dorzucił mocną grafikę. Wydaje mi się jednak, że GTX980 jest mało opłacalny, lepiej wziąć mimo wszystko GTX970 lub R9 390 albo dociułać do 980Ti - nie wiem tylko czy obecny proc nie zdusi jednak 980Ti, tutaj niech się wypowiedzą mądrzejsi ode mnie.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby to był mój sprzęt to pewnie pobawiłbym sie w OC, sprawdził ile da się wyciągnąć z obecnego proca (bo zakładam, że do tej pory niekręcony albo kręcony delikutaśnie) i dorzucił mocną grafikę. Wydaje mi się jednak, że GTX980 jest mało opłacalny, lepiej wziąć mimo wszystko GTX970 lub R9 390 albo dociułać do 980Ti - nie wiem tylko czy obecny proc nie zdusi jednak 980Ti, tutaj niech się wypowiedzą mądrzejsi ode mnie.

no dokładnie - poki co nie kręcony był ale myślałem o wskoczeniu na 4,4 bo m.in jest dobre chłodzenie

Na 980Ti mi chyba sumienie nie pozwoli :P

No i pytanie o jakieś sensowne pamięci do tej mobo 2 x 8gb if you please

Pamięć HyperX FURY DDR3-1866 16GB CL10 (HX318C10FBK2/16) ok? Edytowane przez Virago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...