Skocz do zawartości
kempus1999

Zestaw za 4700 zł bez GPU.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum to chciałem się ze wszystkimi przywitać.

Od 4 lat uzywam laptopa, ale ostatnio zaczęły się z nim problemy. Postanowiłem więc złożyć nowy komputer. Na razie chiałem kupić monior+obudowa + system +podzespoły bez GPU. Kartę zamierzam kupić w przyszłym roku gdy wyjdą Pascale.

Na zestaw mogę przeznaczyć max 4700zł.

CPU: intel i5-6600k

MOBO: MSI z170a Gaming m3

RAM: Geil super Luce 8GB 3000mhz cl16

HDD: Wdc blue 1TB

SSD: Crucial bx100 250GB lub SanDisk Plus 240GB

Chłodznie: thermalright Macho x2

System: Windows 10 Home Box

Monitor: BenQ gl2250 lub BenQgw2250 lub BenQ gw 2265HM

Obudowa: SilentiumPC Gladius x60

Cały zestaw :http://www.morele.net/inventory/info/J04GA/

Nie znam się za bardzo na składaniu PC więc zadam kilka pytań:

1. Czy zestaw jest ok czy trzeba coś zmienić?

2. Który monitor z tej 3 wybrać? Może polecicie coś innnego?

3. Jaki ssd będzie lepszy? Skłaniam się bardziej do SanDisku bo jest tańszy i tylko minimalnie gorszy.

4. Lepiej kupić teraz czy czekać i kupić przed Świętami Bożengo Narodzenia?

5. Jaką inną obudowę polecacie (tej nie ma aktualnie na morele)?

Proszę o ocenę zestawu i odpowiedzi na powyższe pytania.

 

Edit. Komputer będzie później do grania, a na razie do internetu, filmów i trochę do programowania.

 

Kempus1999

Edytowane przez kempus1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Jakoś przeżyję :) Na razie mam sporo do nauki w szkole, a jak nie wytrzymam do kupie pewnie radeona r9 390. Zresztą mam wrażenie że mój lapek ma podobną wydajność co integra . A napewno nie da się na nim komfortwo grać.

 

 

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kempus1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za post pod postem, ale nie wiem czy edit odświeży temat. Zastanawiam się czu zasilacz wystatczy do podkręcania procka i później do r9 390. I pytanie dla osób mających styczność z MOBO msi: czy płyty te mają przyjazny i łatwy w obsłudze i podkręcaniu BIOS.

 

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale padł mi dysk w laptopie, więc będę w przyszłym tygodniu zamawiał pc. Dlatego też proszę o możliwie szybkie porady i opinie na temat zestawu.

 

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kempus1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę zmień na tą: http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-z170x-ud3-intel-z170-ddr4-usb-3-1-atx-ga-z170x-ud3-767306/. DualBios, więcej portów(3 Sata Express vs 2 , 2 M.2 vs 1, Usb 3.1 typu C) lepsza karta sieciowa(mniej obciąża procesor), więcej faz zasilania, łączenie kart nie tylko w Crossfire ale i w SLI.

 

Inwestycja w tak drogi ram jest bez sensu (przyrost wydajności może 1-2%). Wybierz jakąs pamięć 2400Mhz.

Proponowałbym dołożyć te 30zł do szybszego ssd pokroju crucial mx200.

Edytowane przez marekgrechuta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie opłaca mi się dokładać 1/6 ceny płyty. Sli i Crossfire raczej mi się nie przyda, a bez dual biosa i reszty jakoś przeżyje :).Zresztą kupując płytę od gigabyte przekroczyłbym budżet.

 

Co do ramu to jest on tylko niewiele droższy od 2400mhz. Zastanawiałem się nad zmiana na 2800mhz cl14 od hyperx savage. I to mam zagwozdkę bo w morele jeat on 1.35V a w x-komie 1.2V.

 

Wie ktoś która wartość jest prawdziwa i która pamięć lepiej wybrać?

 

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kempus1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od jakiegoś czasu zastanawiam się na zmianą komputera. Potrzebuję obudowę, monitor, system i podzespoły bez GPU. Komputer na razie będzie do filmów, internetu, a jak kupie w 2016 pascala to do grania. Mogę za zestaw zapłacić ~4700. Co złożyłem to:

1 Zestaw z i5 6600k http://www.morele.net/inventory/info/gCVACr/ I tutaj mam pytanie czy wszystko ok, czy coś zmienić?

2 zestaw z i5 5675c, płyta msi z97 gaming 3. Reszta podzespołów z pierwszego zestawu. Tylko nie wiem za bardzo jaki ram wybrać.

 

Proszę o ocenę zestawu i doradzenie który jest lepszy.

Komp będę kupował w x-kom.pl, gdzie nie ma teraz skylake, więc jeżeli strata na 5675c nie będzie duża lub wydajność będzie taka samo to go wybiorę.

I jeszcze pytanko na koniec: czy zasilacz wystarczy do OC i np. R9 390?

Pozdrawiam Michał.

 

 

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5675c lepsza integre (co mi się przyda na początku) i edram (albo coś podobnego, nie jestem pewien). Jest też nowszy. A skylake nie ma w sklepie na razie, a nie chciałbym za długo czekać.

Edit.

A jaki ram do 5675c?

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kempus1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kodu to wiem.

A ramu nie ma 2400 cl10 ddr3l, a nie jestem pewien czy i5 5675c będzie dobrze wspierał 1.65v. Jeśli tak to wezmę ten sam model ale 2400 cl 10 1.65v

 

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kempus1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze specyfikacją I5 5675c korzysta z pamięci DDR3L-1333/1600 @ 1.5V  http://ark.intel.com/products/88095/Intel-Core-i5-5675C-Processor-4M-Cache-up-to-3_60-GHzZobaczę co odpiszą na forum Intela na moje pytanie o RAM i wybiorę wtedy.

A duża będzie różnica między 2400mhz cl10 a cl11? Bo te szybsze pamięci są o 1/4 droższe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci DDR3 1.65v powinny normalnie pracować z tym prockiem i tym bardziej z płytą którą wybrałeś. Warto dołożyć bo daje to większą wydajnosć w grach.

 

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr3-8gb-4gbx2-2133mhz-cl9-ares-lowprofile-dual-f3-2133c9d-8gab-723108/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po odpowiedzi od Sebastiana RAM zmieniłem na trochę wydajniejszy 1866Mhz cl9 1.5V http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr3-8gb-4gbx2-1866mhz-sniper-dual-f3-14900cl9d-8gbsr-723103/

 

Edit:

Aktualny zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/2teaAd/

Edytowane przez kempus1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...