Skocz do zawartości
marcin193

Długotrfałe maksymalne obciążenie Karty Graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Ludziska mam takie pytanko do was

 

Otóż pięć dni temu w moję ręce wpadła gierka Car Mechanic Simulator 2015 wciągneła mnie do takiego stopnia że przesiadywałem na niej dziennie po kilkanaście godzin po pięciu dniach coś mnie kujneło żeby sprawdzić obciążenie GPU podczas rozgrywki i temperaturę karty. Sprawdzałem pod programem AIDA64 Extreme. I to co zobaczyłem aż mnie przeraziło. Okazało się bowiem że Obciążenie GPU wynosiło 100% a temperatura wachała się od 57 stopni do 60 podczas rozgrywki.

 

Mam kartę graficzną  AMD Radeon R7 260X (Bonaire)

 

Moje pytanie jest takie

 

Czy mogłem sobie w jakiś sposób uszkodzić kartę przy tak dugotrfałym maksymalnym obciążeniu (pięć dni cały czas po 13 godzin dziennie) Obciążenie 100% temperatura 57 do 61 stopni

 

I ile może chodzić karta graficzna obciążona na 100% czy wpływa to jakoś na jej stan? (złużywa się?)

 

Czy jest czym wogóle się przejmować?

 

 

Za pomoc wielkie dzięki !!!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60*C to nawet nie tyle normalna, co niska temperatura. Tak więc nie masz co się przejmować.

 

A żeby karta przeszła przedwczesny zgon, to musiałaby pracować na 100% 24h na dobę. Żadna gra nie obciąży Ci nigdy tak karty - z reguły waha się to stale pomiędzy 60-100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...