Skocz do zawartości
RadolSzczecin

Konwersja na dysk podstawowy

Rekomendowane odpowiedzi

Coś pomieszałem z dyskiem HDD na którym mam 4 partycje (na jednej był system, który przeniosłem już na dysk SSD)

Otóż przy próbie usunięcia partycji  gdzie miałem system i połączenia jej z jedną z istniejących partycji na dysku - nagle dysk zrobił mi się 'dynamiczny'

 

Wygląda to teraz tak:

(partycja 49,61 GB była wcześniej partycją "C" z systemem i chciałem ją połączyć z "E"  - GRY) - wyszły takie szopki ze mam teraz tutaj widoczne dwie partycje 'E"

W "Mój komputer' jest widoczna jedna całość... ale to mniejszy problem.

fotka01.jpg

 

Chciałbym zachowując dane oraz partycje, zamienić ten dysk z powrotem na dysk 'podstawowy'

Uruchomilem program DMDE i wiem tylko że po zmianie parametru '42h' na '07h' dysk można zamienić.

Próbowałem, ale wtedy jest to cały dysk podstawowy bez podziału na partycje i ogólnie to chyba nawet nie pokazuje wtedy na nim danych.

(dobrze ze tym programem można cofnąć zmiany parametrów)

 

Nie wiem co dokładnie pozmieniać i gdzie i jak wpisać np. początki sektorów danych partycji aby to zadziałało - bez szkody na znajdujace się dane na dysku.

Nie mogę zrobić kopii wszystkiego gdyż nie mam tyle miejsca na innych dyskach.

 

Bardzo bym prosił o dokładne objaśnienie gdzie, co i jak.Wydaje mi się ze dysk jest jeszcze w takim stanie ze to wszystko można 'odkręcić' i wrócić.

Najgorsze obawy to, to iż mogę coś źle wpisać i wszystko stracić  - dlatego na razie pogodziłem się i używam tego dysku jako 'dynamiczny'

Nie wiem nawet czy to jest jakakolwiek różnica - jeśli na dysku nie mam zamiaru mieć systemu.

 

Tutaj zdjecie z programu DMDE:

fotka02.jpg

Edytowane przez RadolSzczecin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym ci tak na prawde przeszkadza partycja dynamiczna? Nie masz dostępu do danych?

Oczywiście litery dysków możesz zmieniać dowolnie więc nie widze problemu.

 

Czytaj;

https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc757696(v=ws.10).aspx

https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc776315(v=ws.10).aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partycja dynamiczna obecnie mi nie przeszkadza i w sumie to bez różnicy jak pisałem - wszystkie dane są na dysku i normalnie z niego korzystam tak jak wcześniej.

Z tego co czytałem praktycznie różnica jest żadna w pracy dysku, dostępu do danych, transferu..itd

Jednak przy okazji tej sytuacji chciałem się dowiedzieć jak w razie czego można to zrobić na dysku z danymi i już podzielonym na partycje.

Być może ktoś już to dokładnie opisywał, jednak ja nie znalazłem nigdzie takiego opisu a jedynie krótki filmik:

 

..trochę z tego kumam, ale niektórych opcji aż się boję użyć (np. opcja 'wstawić' ) a niektóre rzeczy po prostu nie mogę wyczaić co gościu dokładnie robi na filmiku szczególnie z przywracaniem poszczególnych partycji.

 

EDIT:

Poradziłem jednak sobie tradycyjnie czyli poprzez skopiowanie wszystkich danych na inne dyski (ledwo co starczyło mi miejsca) i 'oczyszczenie' calkiem dysku i poszczególnych partycji a następnie usunięcie wszelkich voluminow na nim i ponowny jego format.Później zostało podzielenie na nowo do stanu jaki miałem wcześniej - na koniec 'powrót' wszelkich danych w to samo miejsce.

Edytowane przez RadolSzczecin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...