Skocz do zawartości
Pacza

Temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie związane z temperaturami na moim procesorze. Posiadam Core 2 Quad q9300  2,5 GHz. 

 

Temperatury:

 

Spoczynek: 65-67 stopni

 

Stres (Borderlands 2): 77-78 stopni

 

Dodatkowo w BL2 i CSGO gra czasem przycina i nie wiem czy jest to spowodowane temperaturami procesora czy kartą graficzną (GF9600 GT). Mój zasilacz to CHIEFTEC 500W i mam standardowe chłodzenie.

 

Niedawno była wymieniana pasta, oraz był czyszczony więc nie mam pojęcia co się dzieje.

 

Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień chłodzenie... ja na i7 pokręcone mam w spoczynku tylko 37-40 stopni

 

Wiec przy lepszym chłodzeniu niż box temperatura trochę spadnie w twoim przypadku

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mgit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naucz się tytułować i używać forum na początek. Zbiorczy o Core 2 Quad 9xxx

Później przyjdzie czas na podawanie pełnej konfiguracji wraz z wentylacją obudowy - tak, wyciąganie nagrzanego powietrza ma znaczenie nawet w puszce za 60 PLN. Nie mówiąc o tym że spoczynek nawet na boxie bez włączonego Speedstep jest za wysoki IMHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli radiator jest na tyle gorący, że nie da się dłużej przytrzymać palucha ("65-67 stopni") znaczy na styku CPU-radiator jest OK.

 

Albo masz totalnie zakurzony radiator i wentyl, albo wentyl stoi/słabo kręci (tylko skąd wtedy te 1735 RPM), albo szczelna obudowa bez żadnego, choćby niewymuszonego obiegu powietrza.

 

Informacyjnie- producent przewidział maxymalną temperaturę pracy tego procka na 71.4°C a Ty już w spoczynku do niej dobijasz.

 

Ciekawy jest też fakt tak małej różnicy między tempami  w idlu i stressie- tylko 10stC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powracam po czasie do tego tematu bo mam pytanie. Obecnie napięcie CPU wynosi 1.25v. Biorąc pod uwagę, że procesor ma już prawie 10 lat i jest coś takiego jak degradacja cpu to czy mógłbym zmniejszyć napięcie bez utraty stabilności? W biosie vcpu jest ustawione na NORMAL więc jest teoretycznie dopasowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...