Skocz do zawartości
poz

Firma Electrolux - co o niej wiecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do większych zakupów sprzętu agd do kuchnii. Chcę kupić jednej marki, a dokładnie Electroluxa. Na co zwracać uwagę? Kupować z bajerami czy jednak postawić na podstawową funkcjonalność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bez obaw możesz kupować, a czy z bajerami, czy nie, to spytaj żony, kobiety, bo za to też się dopłaca. Rozsądek przede wszystkim.

Ja dla siebie, to sam musisz wiedzieć z czego będziesz korzystał. Sam musisz określić wymagania, funkcjonalność itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak w końcu każda kobieta lubi programować i sterować. :)

 

płyta indukcyjna raczej będzie. Dużo ludzi pisze o boosterze itd i możliwości zmiany pola grzejnego. Na gazowej nigdy nie używałem więcej niż 2 palników. Pytanie czy rzeczywiście w indukcji się to przydaje.

 

Piekarnik - raczej podstawowy, ale raczej chciałbym uniknąć żmudnego czyszczenia więc raczej z pyrolizą. Bo z tego co czytałem zdecydowanie ułatwia czyszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia Ci powiem, że od marki ważniejszy jest serwis w pobliżu. Wtedy spisz spokojnie. Reszta to detale. Nie dopłacaj za bajery, cuda wianki i funkcje z których nigdy nie skorzystasz. Im mniej elektroniki, wyświetlaczy tym lepiej. Sam jestem świeżo po zakupach AGD i wg tej zasady kupowałem.

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z serwisem electroluxa? Bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak to funkcjonuje. Mam tylko wyobrażenie że mają jakąś siatkę serwisantów w dużych miastach którzy realizują zlecenia po zgłoszeniu na infolinie, support etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Możliwe, że najpierw musisz zgłosić awarię jakimś formularzem na stronie producenta i ten wyśle serwisanta z oddziału. Tak miałem z Amicą. Na stronie producenta pewnie znajdziesz jakąś mapkę serwisów.

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, o to mi chodziło. Czyli można spać spokojnie. Nigdy nie miałem doczynienia z serwisem urządzeń wielkogabarytowych, stąd też moje ciekawskie pytanie (o bym nie miał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyty indukcyjnej nie miałem - mam starą instalację elektryczną w bloku, ale jako takie doświadczenie z electroluxem mam.

 

miałem lodówkę wszystko ok

 

piekarnik - już 6 rok leci - bezawaryjny, poleciłem rodzinie (łącznie używają kilku sztuk) - wszystko ok

 

zmywarki: miałem najpierw 45 cm - bezawaryjna, teraz mam 60cm i również nie ma problemu. Co do zmywarek uważam, że to są najlepsze zmywarki na rynku. Ich największą wg mnie zaletą jest świetny krótki program tj 30 minut z temperaturą ok 60 stopni. Wierzcie lub nie ale innego programu nie używam. Szczególnie przydaje się przy spotkaniach rodzinnych lub imprezach. Wkładasz naczynia po śniadaniu czy kolacji i zanim wszystko ogarniesz masz wszystko domyte.

 

 

i na koniec łyżka dziegciu: miałem również najwyższy model pralki aeg electrolux 45 cm ładowana od góry (mam sporo prania - 4 osobowa rodzina) wytrzymała dokładnie 4 lata i 3 miesiące. Pewnego prania wybuchł kondensator na płycie głównej. Gdyby nie ubezpieczenie 5 letnie to miałbym spory dylemat - serwisant powiedział, że koszt nowej płyty to 800 netto + robocizna. Z drogich pralek natychmiast się wyleczyłem. Teraz kupiłem beko - tylko dlatego, że producent dał 5 lat gwarancji.

 

 

Zastanów się czy nie warto kupić dodatkowego ubezpieczenia. Mój przykład pokazał, że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze pytasz o electroluxy, ale od siebie dodam aby z dala omijac Amice. Robia taka fuszere, ze lepiej nie mowic. Z kuchni po 2 miesiacach uzywania zlazi farba z pokretel. Firma pisze, ze ten element nie jest na gwarancji, ale laskawie po tak krotkim czasie wymieni. Nie wspomne juz o blasze, ktora opala sie przy wszystkich palnikach, oprocz najmniejszego - doczyszczenie tego to mordega... Jedyny plus to ze piekarnik elektryczny ladnie piecze i szybko sie nagrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na piekarniku elecroluxa po 2ch latach starła się farba na przyciskach przy zegarze - pozatym ok

 

nie wiem czy koncepcja wszystkiego z jednej firmy jest słuszna - w tym momencie w świecie globalizacji i tak co byś nie kupił do sporo podzespołów będzie wspólnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lodówka Electrolux, modelu nie pamiętam ale taka średniej wielkości, zamrażalnik na dwie szuflady tylko (za mały, teraz to wiem) - działa siedem lat, nie kosztowała fortuny. Odmrażałem zamrażalnik dwa razy w tym czasie jak zarósł lodem, poza tym zwykłe czyszczenie wnętrza i żadnych innych egzorcyzmów.

Pralka AEG-Electrolux, ładowana od góry, modelu też nie pamiętam, jak nie kończyła cyklu prawidłowo i ciuchy były mokre po odwirowaniu wystarczyło wyczyścić filtr - działa też siedem lat, też nie kosztowała fortuny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrofalówka Amica - jakieś 15 lat, działa bez zarzutu.

Zmywarka Amica - jakieś 8 lat, działa. Kilka lat temu, już po gwarancji zalała kilka razy kuchnię. Przerwa na pompce, rohs... Lutowanie załatwiło sprawę.

Kuchenka Amica - zwyczajna, analogowa, jakieś 8-10 lat. Nie zawsze chce palić z iskrownika, zapalniczka musi być w pogotowiu. Wentylator termoobiegu trze o coś po nagrzaniu. Trzeba będzie się do niej zabrać, ciekawe czy śrubki będą chciały się kręcić czy ukręcać. Nietrwały nadruk na pokrętłach. O ile te od gazu to nie problem, piekarnik trudno używać, gdy nic nie widać na pokrętle funkcyjnym i temperatury. Sprzedają na allegro "tanie zamienniki" o jakości tanich zamienników.

Lodówka Amica, taka ok 180 cm wysokości, działa be zarzutu.

 

Pralki - Ardo z początku wieku, po ok 10 latach padł programator, co ją uśmierciło. Wcześniej takie drobiazgi jak kondensator silnika, łożyska bębna.

Krótki epizod z używaną Gracją Polaru, padł silniczek programatora. Wymieniłem silniczek, jednak coś poszło nie tak. Albo silniczek z programatora z PS633 miał inną zębatkę albo przy wymianie uszkodziłem pierwszą zębatkę za silniczkiem. Pochodziła tydzień i stanęła. W robocie mieliśmy taki sam model, który wcześniej użytkowała moja szwagierka, więc bliźniaczka poszła na dawcę narządów do pracy. W tym roku przegnił zbiornik, z dwóch poskładalim jedną i jeszcze części na trzecią zostały.

Obecnie w domu od 4 lat kręci się samsung, działa bez zarzutów Jak na kuchence, słaba jakość nadruków. Na blisko 20 letniej gracji czy 10 letniej Ardo napisy są/były nieruszone, kompletne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do największego konkurenta electroluxa - firma Amica - to co napisał Quave jest na rzeczy. Bo swojego czasu u rodziców był piekarnik tej firmy i pękła szyba, problem z jej czyszczeniem też był. Potem padły grzałki mimo że były czyszczone regularnie.

 

co do electroluxa to potwierdzacie moje przypuszczenia że jednak firma oparła się tendencji robienia sprzętu trwałego tylko w okresie gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z elecroluxa dwie rzeczy, kupowane razem:

Zmywarka, u której już był serwisant dwa razy raz błąd i30 (ochrona przed zalaniem) okazało się iż zmywarka była dość zabrudzona w środku coś tam wymienił i ok. Drugi raz błędy i40, niby wg strony firmowej wystarczy zresetować i jak działa to ok. Jednak zadzwoniłem do serwisu z pytaniem o ten błąd. Serwisant przyjechał, pokasował błędy powiedział "ok" że może coś związanego z tym poprzednim (czyszczenie zmywarki). Wszytko by było w miarę ale ta zmywarka działa u mnie pół roku dopiero, u rodziców beko 8 lat i nigdy problemów z czystością zmywarki nie miałem, a też się pakowało wszystko bez płukania pod wodą. Komentarz serwisanta bezcenny: Coraz oszczędniejsze w wodę a coraz więcej czujników to wszystko czułe na wszystko.....

 

Piekarnik z funkcją pyrolizy, która w mojej ocenie jest cudowną funkcją, bo uruchamiasz czyszczenie, a potem tylko trochę popiołu wilgotną ścierką zbierasz. Ot całe czyszczenie piekarnika....no jedynie szybkę trzeba umyć ale to już pikuś. W tym urządzeniu niedawno wentylator co chłodzi obudowę zacząć głośno chodzić (zabudowany piekarnik), zadzwoniłem przyjechał i wymienił.

 

Poprawka....do zmywarki znowu serwis zamówiony, ponownie i30   :damage_wall:

Edytowane przez Adikss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...