Skocz do zawartości
bartek1529

Nietypowe zacięcia podczas pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Temat brzmi dziwnie ale jakoś nie wiedziałem jak to lepiej ubrać w słowa. Mam drobny ale irytujący problem z komputerem. 

Dużo pracuje w autocadzie i często mam włączone kilka projektów między którymi się przełączam. Wtedy po przełączeniu następuje chwilowa zawiecha która trwa jakieś 3-5s. Powiecie może, że te kilka sekund to nie problem ale podczas dnia pracy to potrafi serio wyprowadzić z równowagi tym bardziej, że to zwykłe projekty 2D zajmujące po kilka mb. Ekspertem nie jestem ale zastanawiam się, czy to nie wina dysku, poniżej pełna konfiguracja:

i7 4790k

Asus z97 pro gamer

Asus strix GTX 980

2x8 GB Hyperx 2400

SSD Crucial BX100 250gb

 

Wydaje mi się, że sprzęt jest całkiem niezły, doskonale radzi sobie z modelowaniem 3d, jak mam chwilę to też z grami ale te zacinki od kilku dni wyprowadzają mnie z równowagi. SSD zapełniony w ~70%, słyszałem legendy, że one wtedy zwalniają ale pamiętam, że był tu niedawno test który to dementował. Będę wdzięczny za wskazówki i porady.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to tylko w autocadzie to nie wina dysku. Jak już to obwiniłbym grafę lub ustawienie autocada, tudzież same projekty. Weź zastosuj na tych plikach purge.

W końcu projekty mogą mieć różne style itd.. i grafa musi je przerysować, przeładować?

 

Na innych kompach masz to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/sata/Intel_RAID_Win7-8-8-1_V13101058.zip

 

 

 

instaluj Intel Rapid Storage Technology Driver software 32/64 bity zaleznie od systemu o ile tego nie zainstalowałeś

 

 

 

 

 

 

ewentualnie możesz sprawdzić w AS SSD z jakiego sterownika korzysta dysk (dane z lewego górnego rogu)

Edytowane przez Kamil_NN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...