Skocz do zawartości
macin

Nowy ssd a przenoszenie systemu i partycji

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kupiłem ssd 240GB. Problem jest taki:

 

 Na dysku c: mam system. Na d: gry. Czy da radę przenieść system i gry na nowy dysk bez utraty czegokolwiek?

Mam na d: Skyrim i instalowanie na nowo + zabawa od nowa z modami to mnie trochę przeraża. Dodatkowo mam inne gry, z którymi też jest mnóstwo zabawy.

 

Jeżeli jest taka możliwość to jak to pokolei zrobić? Zaznaczę, że partycja c: ma 40GB, a d: 450GB (oczywiście zajętość partycji jest mniejsza ok. 100GB).

 

 

P.S. A może wystarczy sklonować partycję systemową na ssd (powiedzmy c:=50GB d:=190GB) a katalogi z grami normalnie skopiować na nowo utworzoną partycję d: ? No właśnie tylko jak zrobić i oznaczyć tak samo partycje c i d - w instalatorze win7 bez podpiętego starego hdd?

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisales na koncu, sklonuj caly dysk hdd z systemem i grami na nowy ssd. Skyrima zainstaluj na czysto a potem skopiuj swojego zmodowanego skyrima na tego czystego i powinno dzialac bez problemow ze wszystkimi modami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw utwórz sobie partycje takie jakie chcesz (np. tak jak napisałeś C=50GB, D=190GB ). Niestety nie wiem czy każdy program sklonuje cały dysk gdy chcesz klonować z większego na mniejszy.

Jeśli pozwoli na to (w sumie powinien bo partycja D nie jest cała zajęta) to najpierw sklonuj C, a później D. Nic nie trzeba będzie wtedy kopiować czy instalować.

Jeśli nie pozwoli to sklonuj sam dysk C, a następnie skopiuj dane z D z HDD na partycje na SSD, tylko później jak odłączysz HDD to zmień literkę na dysku SSD, jeśli system sam nie przypisze D. Wtedy też nie będziesz musiał nic instalować.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez michalmx0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acronis skopiuje dysk dokładnie taki jaki jest. Jeśli autor chce mieć większy dysk C to najpierw powinien utworzyć ręcznie partycje, a później pojedynczo klonować.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez michalmx0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acronis skopiuje dysk dokładnie taki jaki jest. Jeśli autor chce mieć większy dysk C to najpierw powinien utworzyć ręcznie partycje, a później pojedynczo klonować.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

A z ktorego jego posta dedukujesz ze on chce miec większe C bo ja nic takiego nie znalazlem i odpowiadam konkretnie na pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ktorego jego posta dedukujesz ze on chce miec większe C bo ja nic takiego nie znalazlem i odpowiadam konkretnie na pytanie.

Z tego fragmentu w pierwszym poście to wydedukowałem

 

P.S. A może wystarczy sklonować partycję systemową na ssd (powiedzmy c:=50GB d:=190GB) a katalogi z grami normalnie skopiować na nowo utworzoną partycję d: ? No właśnie tylko jak zrobić i oznaczyć tak samo partycje c i d - w instalatorze win7 bez podpiętego starego hdd?

 

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 'klonowania' dotychczasowej partycji 'C' z dysku HDD na SSD to pozwole sobie zacytować fragment mojego posta z innego tematu gdzie pisałem parę dni temu właśnie o tym.

 

Programem Easy Partition Master zrobiłem 'migracje' partycji systemowej z dotychczasowego dysku HDD na dysk SSD

 

Dobre rozwiązanie z tym programem bo od razu po migracji przypisało mi litere "C' dla tej partycji i od teraz rozpoznaje od razu jako tą docelowo partycje systemową.

Potem tylko zmiana w biosie dysku startowego i poszło.

 

TYm samym programem może 'zarządzić' wcześniej partycjami i np. sobie podzielić dysk SSD na 2 partycje - czyli docelową 'C' i drugą - obie dostaną na razie inne dostępne litery.

Mozna to zrobić dobrze i menadżerem dysków w systemie:

"Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Narzędzia administracyjne - Zarządzanie komputerem - zarządzanie dyskami"

 

Po 'sklonowaniu' program sam ustawi już 'C" dla nowego systemu na SSD - wymagany jest po prostu restart systemu - później w biosie zmieniasz priorytety startu już ustawiając startowy dysk SSD.

 

Jeśli klonujesz na partycje którą będzie większa to tym bardziej nie ma problemów - klonuje i tak tylko dane czyli tyle ile zajmuje Ci system. 

 

Co do drugiej partycji z grami - można później sobie skopiować wszystko ze starego  "D' (HDD) na nowy dysk (drugą patycje dysku SSD), a potem w menadrzeże dysków w systemie zmieniasz te "D" (HDD)  na pierwszą wolną litere (np."R" ) aby zwolnić ta litere "D" i wtedy możesz już przypisać tą litere nowej partycji dysku SSD ze skopiowanymi grami.

------------------------------------

a) W systemie dzielisz dysk SSD na 2 partycje 50 GB i reszta   (na razie będą one miały przypisane pierwsze wolne litery)

b) W/w programem klonujesz system - ta partycja po restarcie otrzyma automatycznie litere 'C"

c) Kopiujesz wszystko z dotychczasowego "D"  na drugą partycje założoną na SDD

 

Juz po starcie systemu z dysku SDD i pewności ze jest wsio ok - formatujesz (czyścisz) partycje z danymi starego systemu dysku HDD

Ta partycja otrzyma zamiast 'C" inną , pierwszą wolną litere (poznasz po rozmiarze partycji czyli 40 GB)

Edytowane przez RadolSzczecin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...