Skocz do zawartości
witacore

Płyta główna socket am2+/am3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Interesuje mnie płyta główna pod procesor AMD Phenom II X3 720 Black Edition. W przyszłości chciałbym kręcić go na x4 + ewentualnie wymienić inne podzespoły na lepsze(Dysk/karta graficzna/+4gb ram)
Dotychczas komputer ustawiony był na płycie Asrock A780GXH/128M, niestety uległa awarii.
interesują mnie ceny w okolicach 200/250zł

Specyfikacja komputera:
Asrock A780GXH/128M
AMD Phenom II X3 720 Black Edition
XFH Radeon 4780hd 1gb 600/900
4gb ocz gold ddr2
500 watt ocz/


Proszę Was o poradę, bo jestem zielony+(siedzę w czytelni) wink.gif Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to kupić taką samą płytę jaką miałeś .

 

Ew. inna konstruckja na tym lub innym chipsecie z tamtych czasów .

 

Nowe płyty są przystosowane już pod FX-y i nie wiadomo jak będą działać z tym PII , do tego wymagają już ramów DDR3 .

 

A budżetówki z DDR2+DDR3 to raczej kiepski pomysł , jedyny ich plus to cena i kombo DDR2+DDR3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedałbym płytę procka i ram - i szedł już w skajlaka z ddr4

 

ps a skad w ogóle wiesz ze da się odblokować na x4?

 

ewentualnie cos z używek 

http://allegro.pl/i5-2400-4x3-1ghz-6mb-msi-b75ma-e33-4gb-ddr3-i5743411910.html

 

http://allegro.pl/plyta-gigabyte-ga-h61m-s2pv-quad-core-i5-3-1ghz-i5720664320.html

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam ten PII 720 black to edycja z opcją kręcenia właśnie x4. Jest w sieci kilka poradników. 
"Daj nam na piśmie, ze jesteś świadom, ze to nierozsądne" - Pytanie co Ty uznajesz za nierozsądne. Ja z uwagi na ograniczoność budżetu, chciałbym zbudować zestaw w połowie oparty na nowych, a w połowie na starych konstrukcjach. 
Na zasadzie: Płytka + ddr3 + ewentualna wymiana podzespołów. To byłaby Opcja z możliwym upgradem zaplanowanym na 12 miesięcy. Pytanie czy gniazada Am3/Am3+ są tego warte.
Za pół roku mógłbym przesiąść się na np FX 8320 albo 8350 i tyle.

Ale to nie jest dysputa na ten pasaż w bibliotece miejskiej.

Chciałbym być syty i cały na tym planie +/- 12 miesięcy

@tesel ta sklejka wypada  przecietnie 2x lepiej niż PII, ale opcja sprzedaży spłaszcza wykresy(jestem leniwy). Poza tym nie jestem "już" takim high enderem. Zadowoli mnie 10 czy 20 fps w lewo prawo, zadowoli mnie też 30+ fps jeśli zajdzie potrzeba. :)Już nie wspominając, że to stara konstrukcja.

Pytanie czy rozwiązania am3/am3+ są opłacalne?

Edytowane przez witacore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję poczytać co oznacza słowo kręcenie .

 

Bo odblokowanie rdzenia nijak ma się do podkręcenia procka .

 

I tak jak mówi tesel - może się okazać że 4 rdzeń został  zablokowany np. z powodu uszkodzeń .

 

Choć jest szansa że ten rdzeń jest jednak sprawny .

 

A Bloack Edition oznacza że procek ma odblokowany mnożnik a nie rdzenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi tu o odblokowanie x4, nie wiem ile ma to wspólnego z kręceniem - niewykluczam, że gdy zajme się jednym zajmie sie również drugim. Wtedy obie te czynności na "dworzu" okrzykne pospolicie kręceniem ;)


" tak jak mówi tesel - może się okazać że 4 rdzeń został  zablokowany np. z powodu uszkodzeń .

 

Choć jest szansa że ten rdzeń jest jednak sprawny ." 


-Płyta uległa awarii w wyniku porażenia wyładowaniem elektrostatycznym, oczywiście nie bezpośrednio, dlatego też napięcia  tykają wszędzie prócz na płycie. Stąd mniemam(nie wiem czy słusznie), że reszta zespołów jest sprawna ;)


Może być Gigabyte 970A-UD3?
albo 

Asrock 970M Pro3

Jest jakaś różnica między Asrock A780gxh 128m a GIGABYTE MA790X-DS4?

Edytowane przez witacore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi tu o odblokowanie x4, nie wiem ile ma to wspólnego z kręceniem -

jak sama nazwa wskazuje - nic bo jedno jest różne od drugiego

 

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/2__4,_czyli_wszystko_o_odblokowywaniu_procesorow_AMD-2959.html

ina purepc też coś było ale nie mogę ogarnąć - toć to już zamierzchłe czasy [miałem phenoma x2 co się odblokowałna x4. ale miałem też atlona x3 co się niedał]

 

ja bym kupił używkę - szkoda kasy na nową 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup taki zestaw http://allegro.pl/plyta-procesor-core-i5-2320-4x-3-3-s1155-acer-i5738549171.html

Zapomnij o podkręcaniu i odblokowywaniu bo myląc podstawowe pojęcia nie jesteś skazany na sukces na tym polu.

Ciesz się wydajnością, znacznie wyższą niż możesz wyszarpać z Phenoma II x4 4GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...