Skocz do zawartości
Folxs

Dell Vostro 470 - nie uruchamia się, wentylatory pulsują

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem - włączyłem komputer "normalnie" ale system dziwnie mi się załadował jakieś błędy powyskakiwały, więc uznałem że zrobię restart i wtedy komputer już się nie uruchomił.

Jak chcę go włączyć to wciskam guzik i wentylatory na przemian kręcą się i przestają kręcą i przestają w interwałąch czasowych około 5 sekund - i to tak długo aż nie wypnę od sieci zasilacza.

 

Podmieniłem zasilacz, więc to nie jest jego wina. Podmieniłem ram - też nie to.

Wydaje mi się że to może być płyta główna - czy winne mogą być stabilizatory na płycie? Czy szukać czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zresetuj BIOS i to prawdopodobnie załatwi sprawę. Odłącz komputer od prądu, znajdź zworkę resetującą BIOS, przestaw ją na kilkanaście sekund, po czym wróć do pierwotnego ustawienia zworki i spróbuj włączyć komputer. 

 

Włączanie i wyłącznie wentylatorów jest spowodowane tym, ze komputer próbuje się uruchomić, ale nie przechodzi testu POST i się restartuje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie spróbuj jeszcze odłączyć wszystkie zbędne rzeczy od zasilacza i płyty głównej. Zostaw tylko procesor, płytę, RAM. Jeśli płyta zacznie piszczeć, że brak jest karty graficznej. to znaczy, że reszta teoretycznie działa. Wtedy podepnij kartę i zobacz czy ruszy. Jeśli tak, to podepnij napęd optyczny i tak aż podłączysz wszystkie elementy. Kiedyś miałem podobne problemy i okazało się, że stacja dyskietek robiła zwarcia i komp nie chciał wstać. 

 

Dobrze byłoby jeszcze jakbyś napisał jaki masz sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...