Skocz do zawartości
killua

Nowa pompka wodna z rezem razem do zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jaką pompkę wodną byście polecali. Tylko i wyłącznie taka z załączonym rezerwoirem.

 

Cena w zasadzie dowolna choć wiadomo że nikt kasy wyrzucać nie lubi.

 

Do chłodzenia jest cpu 6700skylake podkręcony i przypuszczalnie podłącze jakieśgoś gtx 980ti np evga hydro, albo zotaca arctic storm.

 

inne elementy które już mam buda: CORSAIR OBSIDIAN ,chłodnica WC BLACK ICE 360+120+ 3 coolery enermax twister pressure.

 

 Najważniejsza dla mnie jest cisza, buczenie i inne dźwięki mnie strasznie irytują a buda stoi ok 1m od uszu. Obecnie mam pompke Koolance i długo (4l ) działała ok, ale coś zaczęła głośno chodzić. Buda duża, do schłodzenia niewiele więc i pewnie moc pompki nie musi być za duża, (choć w sumie chłodnice grube więc jakiś przepławy być musi)

Edytowane przez killua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio i w miarę cicho, EK DCP 2.2 i skręcasz ją na 5-7v, zależnie od egzemplarza mają różne napięcia startowe.

Im mocniejsza pompa, tym trudniej wyciszyć.

Dla mnie pompy typu laing ddc były głośne, a miałem kilka. Ek jest też tańsza, chodzi mi o wersje z rezerwuarem.

Układ pociągnie spokojnie, u mnie dawała radę z chłodnicą 560 stojącą pionowo, 10m węza i różnicą poziomów 1,5m.

 

Druga opcja to taki magicool, ponoć cichy: http://www.angela.pl/p11064,magicool-dc-12v-pump-mc-dcp450.html

 

Prosta zasada, słabsze pompki = cichsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...