Skocz do zawartości
Ram1rez

Telewizor 40 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję telewizora 40 cali LED. Porzucam starą plazmę LG50PJ350 i chcę kupić mniejszy telewizor z podświetleniem LED w okolicach 1500zł. Co jest dla mnie ważne:

 

Potrzebuję:

portu USB z którego odtworzę film

wejścia component do Wii

2 portów HDMI do podłączenia komputera i odtwarzacza BlueRay.

 

Jeżeli chodzi o sygnał telewizyjny to chwilowo (a może i na zawsze) będzie to cyfrowa telewizja naziemna DVB-t (22 standardowe kanały)

 

Jestem niemal zdecydowany na LG 40LF630V z tego co wyczytałem ma matrycę IPS (ponoć trochę słabą) 3 porty USB 3 porty HDMI component i SMART TV (wifi + LAN). Czy w tych pieniądzach dostanę coś lepszego? Dodam, że plazma chodziła na maksymalnym oszczędzaniu energii i najmniej energochłonnym trybie (jeżeli nowy LG wygeneruje taki sam obraz jestem zadowolony). Obraz będzie oglądany pod kątem prostym z odległości ok 3,5m. Zakupu chcę dokonać w przyszłym tygodniu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie Samsungi mają podobne parametry i często jakościowo te same matryce IPS. Jak nie grasz na nim to warto wziać.  Ja mam: Samsung UE40H6200 i sobie chwale. Ma wszystko co ten LG. Matryce IPS . Niezła jakość obrazu jak za tą kasę.  Do tego odtwarza sporo formatów z napisami txt lub SRT. Synchronizacje napisów w locie. Oczywiście ten LG też jest niezły do tych zastosowań co potrzebujesz. Ale jak masz zamiar na nim grać to zdecydowanie ten Samsung lepiej się sprawdzi. Szybsza matryca. Niski input lag na poziomie 30ms.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do grania na Wii i PS3 (może zakupię za jakiś czas) się nie bardzo nada? Zastanawia mnie odświeżanie bo w zależności od strony piszą 50Hz lub 100Hz.

 

Fajny ten Twój Samsung może jak znajdę w rozsądnej cenie to się mocno zainteresuję. Ten LG, którego znalazłem jest dokładnie za 1499zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No one mają 120hz matryce to sobie lepiej radzą w grach.  Popytaj też na tym forum:

 

http://hdtvpolska.com/index

 

Jest tam paru znawców i w miarę mało sprzedawców co wciskaja kiepskie modele, które nie chcą sie sprzedać.

 

Ogólnie w tej cenie nie spodziewaj się cudów, ale do takiego grania na konsoli powinno coś się znaleźć w cenie do 1700 zł.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do grania to moge polecić Soniacza serii W7. Sam zastanawiałem się czym zastapić monitor w PC i padło na Sony W7. Input lag na poziomie 13 ms, głęboka czerń i przyzwoite kolory. Z tym, że bedzie troche poza budżet, no ale coś za coś.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...