Skocz do zawartości
Rahi

PS4 do Dell U2412M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Taki dowcipny jestem, że kupiłem sobie PS4 nie sprawdzając nawet czy mam HDMI w monitorze >_<.

 

Monitor DELL U2412M

 

http://www.morele.net/monitor-dell-u2412m-3lata-gwarancji-next-business-day-412374/

 

Jakieś rady co do przejściówek żeby to działało jak trzeba? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj napisze co wyszło, bo dopiero po kabel będę szedł. Na szczęście trafiło się coś za 20zl,a nie jak w media po 100. Niestety na razie nie mam gdzie tego TV postawić nawet. :-) może jak zmienię mieszkanie to zainwestuje.

 

Wysłane z mojego HTC One M8 przy użyciu Tapatalka

=======

EDIT: Panowie, jest mały problem. Gdy podłączam pske to monitor ją ewidentnie wykrywa, ale niestety jest czarny ekran. Próbowałem trzymać dłużej przycisk power, ale nie pomogło.

 

Kabel:

 

http://allegro.pl/kabel-przewod-dvi-hdmi-cyfrowy-3-0m-dvi-4448-i5239453253.html

 

 

Pojawił się komunikat po przytrzymaniu dłużej "System storage check ...", niestety później znowu czarny ekran.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj napisze co wyszło, bo dopiero po kabel będę szedł. Na szczęście trafiło się coś za 20zl,a nie jak w media po 100. Niestety na razie nie mam gdzie tego TV postawić nawet. :-) może jak zmienię mieszkanie to zainwestuje.

 

Wysłane z mojego HTC One M8 przy użyciu Tapatalka

=======

EDIT: Panowie, jest mały problem. Gdy podłączam pske to monitor ją ewidentnie wykrywa, ale niestety jest czarny ekran. Próbowałem trzymać dłużej przycisk power, ale nie pomogło.

 

Kabel:

 

http://allegro.pl/kabel-przewod-dvi-hdmi-cyfrowy-3-0m-dvi-4448-i5239453253.html

 

 

Pojawił się komunikat po przytrzymaniu dłużej "System storage check ...", niestety później znowu czarny ekran.

 

Takie przejściówki potrafią być dosyć wybredne. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sugestie? Ewentualnie, czy ktoś może polecić przejściówkę, której używa? Wtedy wiedzial bym, że to jednak problem kabla na pewno.

 

Póki nie zmienię mieszkanka (na pewno nie w ciągu najbliższych 6 miesięcy) to nie mam co myśleć o tv. Nijak go tutaj nie zmieszcze, już PC ledwo miejsce znalazł.

 

Dzięki za pomoc.

 

Wysłane z mojego HTC One M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki monitor jak twój. .. identyczny model... jedyna różnica to, że jest podpięty pod Xbox One... używam kabla DVI <-> HDMI

(kabel z tych lepszych za około 70 zł). Dźwięk puszczony kablem optycznym i żadnych problemów nie ma. Podejrzewam, że z PS4 było by podobnie jak byś miał porządny kabel a nie taki za 10 zł

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki monitor jak twój. .. identyczny model... jedyna różnica to, że jest podpięty pod Xbox One... używam kabla DVI <-> HDMI

(kabel z tych lepszych za około 70 zł). Dźwięk puszczony kablem optycznym i żadnych problemów nie ma. Podejrzewam, że z PS4 było by podobnie jak byś miał porządny kabel a nie taki za 10 zł

 

Panowie, to jest transmisja cyfrowa, jakość kabla nie ma żadnego znaczenia.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siej bzdur. Mam kabel za 7 zl i dziala od roku. Zero problemow. Obraz cyfrowy to obraz cyfrowy. Co do dvi to musi byc Dual Link. Kabel moglbyc uszkodzony. Przypadek. Miałem sporo kabli w cenie do 10 zl i zero

problemów.

 

Rahi kup kabel DVI HDMI. W nazwie musi byc DUAL LINK

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla czego na kablu za 10 zł po obrazie pasy latały... a na lepszym jest wszystko ok

Miałem swego czasu kabel HDMI o długości 10m, najtańszy jaki był na Allegro - działał bez żadnego problemu dokładnie jak taki sam 1m. Dobrej jakości kabel to się kupuje jak masz go wpuścić w ściany, przy normalnym łączeniu bierzesz najtańszy. Oczywiście mowa o cyfrowych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kablami jest różnie, niby sygnał jest cyfrowy, ale spotkałem się z kablem HDMI, który powodował ewidentne zakłócenia w obrazie! Na telewizorze nie działał w ogóle, na monitorze obraz się pojawiał i "mrugał" jak za czasów analogowych sygnałów. 

 

Kabel był oczywiście uszkodzony, sens zakupu lepiej wykonanego kabla HDMI jednak istnieje, po prostu jest mniejsza szansa na jego awaryjność. Nie mówię tu o kupnie 3m kabla HDMI za 60PLN, ale też odpuszczam sobie kable marki Titan czy 4World za 10PLN bo prawdopodobieństwo trafienia na niedziałający szmelc jest większe. 

 

Pracowałem dawno temu trochę w serwisie i miałem styczność z takimi tanimi szmelcami. Po prostu jakość wykonania kabla odstrasza.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...