Skocz do zawartości
Whiskas

Wymiana radeona HD 4890

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

padła mi karta graficzna - Radeon HD4890. Podczas grania w CS'a po 5 minutach chodziła jak odrzutowiec a potem komp się wyłączał. Postanowiłem ją przeczyścić, o dziwo kurzu za dużo ona nie miała, ale po złożeniu już nie odpaliła się, a nie zrobiłem raczej jakiegoś rażącego błędu przy składaniu/rozbieraniu. W dodatku 3 razy ją złożyłem i dalej nie działa, więc stwierdzam, że trzeba ją wymienić.

 

Mam następujący sprzęt:

 

Intel Quad Q9550

DFI LanParty X48

BeQuiet 600W

4Gb Ocz DDR2 (dokładnej nazwy nie pamiętam)

 

PC był kupiony w 2009 roku i nie planuje jakiejś znaczącej modernizacji jego, czasy kiedy kiedy byłem zapalonym graczem i grałem w wszystko co popadło minęły, teraz rekreacyjnie gram w CS:GO, starcraft II albo coś w tym stylu, a wymienić go nie planuje wcześniej niż następne wakacje, być może nawet później, a wszystko to zależy od mojej sytuacji ekonomicznej.

 

Chciałbym się was zapytać jaką kartę polecicie do kupienia żeby ją wymienić. Nie jestem w tym temacie od długiego czasu, ale fajnie by było gdyby ta karta miała DX11 i DDR5.

 

Budżet nie więcej niż ~300 zł, z czego wolałbym przeznaczyć na nie nie więcej niż 200. Znalazłem na allegro ATI Radeon HD 5750 1Gb DDR5 za 190 zł - kupić taką, czy polecicie jakąś inną?

 

I chciałbym się jeszcze zapytać, czy jest szansa że to zasilacz uszkodził kartę graficzną. Jedynym dziwnym objawem było wyłączanie się komputera podczas grania w cs'a, a grafika chodziła jak odrzutowiec przed wyłączeniem. Podczas normalnego użytkowania, nie było problemów. Nawet jak odpaliłem Prime na kilka h to komp normalnie działał, a podczas grania w cs'a się wyłączał po chwili. Nie zdążyłem odpalić czegokolwiek innego do obciążenia grafiki w celach testu, zasilanie w biosie wyglądało na ok, ale nie mam fotek.

Edytowane przez Whiskas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, to znowu ja.

Po podłączeniu mojego Radeona do innego komputera i kilkukrotnym resecie okazało się że Radeon ożył. Po podłączeniu go spowrotem do mojego komputera, po 2-3 minutach nastąpił reset a potem to już nawet się windows załadować nie chciał bo się komputer resetował. Po podłączeniu innego zasilacza okazało się że komputer działa bezproblemowo nawet na ociążeniu grafiki przez GPU-z przez 30 min, więc wygląda na to, że zasilacz padł. Nie chce zakładać nowego tematu więc tutaj się chciałem was zapytać.

 

Czym polecicie zastąpić mojego BeQuiet 600W?(dokładnej nazwy nie pamiętam) Tutaj nie zamierzam oszczędzać, chciałbym zastąpić go jak najlepszym zasilaczem, który w przyszłym roku dałby radę uciągnąć nowy sprzęt w środku, najlepiej żeby miał odpinane kable :D. Zastanawiam się nad Be Quiet Pure Power BQT L8 630W, ale wy się lepiej znacie :)

 

Grafiki na razie nie wymieniam

Edytowane przez Whiskas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bequiety jak widac padają

Może zainteresuj sie evga g2 :) z 7lat gwarancji. Co prawda dopiero do mnie jedzie 550w g2 ale widziałem testy...

Dobre są też podobno fractale, seasonic, thermaltake...lub xfx

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...