Skocz do zawartości
kebabzkosmosu

Zestaw komputerowy 4000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc chciałbym wszystkich serdecznie pozdrowić :)

 

Teraz do rzeczy.

 

Planuję kupić komputer stacjonarny i raczej nie zmieniać go w najbliższym czasie ( conajmniej 5 lat). Używałbym go głownie do gier online takich jak CS GO, Wow wraz z nadchodzacym dodatkiem, hearthstone. Wiem, że są to gry dość mało wymagające, zatem zastanawiam się czy komputer jaki chciałem złożyc nie będzie tzw. "overkill" dla tych gier i czy nie mógłbym zaoszczedzic tych pieniedzy na inne wydatki :) Pozostaje jeszcze kwestia czy nadchodzace gry mmo i online nie beda mialy duzo wyzszych wymaga. Rozważam jeszcze streamowanie gier, a z tego co czytałem to procesory z linii i7 (skylake czy devils canyon) nadaja sie do tego lepiej niz i5. Rozważalem taki zestaw :

 

procesor: Intel i7 Skylake 6700k

płyta główna: MSI z170A Gaming Pro

karta graficzna : MSI GF  GTX750 Ti

pamiec : G.skill 2133mhz DDR4 2x8GB

obudowa: NZXT Source ( lub dowolna biała, chętnie usłysze inne propozycje)

zasilacz: Thermaltake 530W

dysk ssd 250GB 

 

Taki zestaw kosztowałby ok. 5000zł

 

Wiem, ze karta nie jest najwyzszych lotow, ale do wymienionych gier chyba starczy? Planowalbym rowniez przesiadke na lepsza karte wraz z przesiadka na monitor 1440p 144hz za jakis czas. Nie będę grał w gry typu GTA V, Assasiny itp. bo od tego mam PS4, zatem pozostaja tylko gry online.

 

Z góry dziekuje za pomoc!

 

PS czy warto czekać z kupnem do black friday lub cyber monday? Czy te dni nie obejmują promocją za bardzo części komputerowych.

Edytowane przez kebabzkosmosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...