Skocz do zawartości
Pacza

Pobór prądu w GTX 750 2GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie. Chciałbym kupić kartą graficzną GTX 750 2GB od Gigabyte, ale jest problem. Posiadam płytę główną GA G33M-S2L, która prawdopodobnie posiada złącze pci-e 1.0 lub 1.1, co za tym idzie, przenosi prąd o mocy 75W, a karta potrzebuje około 55W. I teraz, czy w stresie ten GTX będzie pobierała więcej prądu i czy pci-e wydoli tą kartę? Dodatkowo mój zasilacz to CHIEFTEC 500W S8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. strony GB ta płyta we wszystkich rewizjach ma PCI-E 2.0 , i jest ono kopatybilne wstecz ze starszymi wersjami a nie odwrotnie .

 

Bo jak rzecz X może być zgodna z rzeczą Y ( czy standard X ze standardem Y- nawet jak to są różne rewizje tego samego standardu np.X.Y i X.Z  ) jak nie było w ogóle rzeczy Y w momencie kiedy rzecz X była tworzona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, poprawka ! To nie ta płyta! M55S-S3 ona ma 1.1 i na niej grafika działała, teraz jest ta trochę nowsza 770 bo tamta nie czytała mi RAM na 4 slocie. x16 v1.0 4000 MB/s (4 GB/s) max 75 Watt x16 v2.0 8000 MB/s (8 GB/s)  max 150 Watt, jeśli grafika pobiera więcej to po prostu po to podpina się ją dodatkową kostką z zasilacza, technologia jest kompatybilna wstecz. A jeśli chodzi o to xy, to ja wyjaśnisz mi że mam karte z DX12 w momencie gdy nie było na niej żadnego testmarku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...