Skocz do zawartości
Qba132

FX 8350 + karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam pytanie, a mianowicie posiadam procesor FX 8350, o którym widziałem sporo "sprzeczek" na temat "Czy ten procesor będzie ograniczał kartę graficzną np. GTX 970 lub R9 390." Moja karta to R9 270X, a pytanie zadaję dla poszerzenia swojej wiedzy i ewentualnie przyszłej wymiany karty. Chciałbym usłyszeć Waszą opinię i co o tym sądzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie w szczególności Radeony. Jeśli nie planujesz wymiany procesora to poleca się do niego karty Nvidi. A jeśli chcesz dokładniejszych informacji to jest tego pełno na necie jak i dla czego. Temat był wałkowany milion razy na wszystkich forach świata do tego przez ostatnie lata powstała niezliczona liczba artykułów na ten temat. Nie ma sensu tworzyć nowego wątku i powtarzać to wszystko po raz nty.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tyle, mam Asus Strix GTX 970, połączony z Phenom X3 720 z odblokowanym 4 rdzeniem, i na chwilę obecną jest rewelacja. Czekam po nowym roku żeby przesiąść się na 6700K. Jeżeli w przeciągu 1,5 roku masz zamiar wymieniać ten procesor, to bierz śmiało albo 290 albo GTX 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ze względu na wysoki narzut procesora. Ale w przypadku NVidi nie będzie dużo lepiej gdyż sam procek jest słaby i w grach gdzie będzie się liczyć procesor to odczuje to.   Sam 270x nie stanowi tu wiekszego problemu bo sama karta też nie jest górnych lotów. Ale fakt że taki GTX 960 lepiej się by sprawdził. Ale obowiązkowo tego FX'a należałoby podkręcić i to mocno.  Ja tam osobiscie nie pakowałbym nic w ten zestaw. Tylko sprzedał procesor i płytę i ew kupił i5 4460 + płyta na B85. W 1000 zł powinien się zmieśić.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tyle, mam Asus Strix GTX 970, połączony z Phenom X3 720 z odblokowanym 4 rdzeniem, i na chwilę obecną jest rewelacja. Czekam po nowym roku żeby przesiąść się na 6700K. Jeżeli w przeciągu 1,5 roku masz zamiar wymieniać ten procesor, to bierz śmiało albo 290 albo GTX 970.

Dziękuję za -1, kożystam z zestawu przejściowego tylko dałem obraz na to, że mam nową kartę połączoną ze starym procesorem i jak bardzo jest i tak zestaw wydajny a później przechodzę na Sylike gdy ceny zostaną sprowadzone na ziemię. połączenie gtx 970 z i7 6700k to zestaw na ok 5 lat z FHD. Natomiast jeżeli chodzi o pytającego i jego procesor, też może użyć go jako przejśówki i zmienić kartę, i po pewnym czsie 1151, AMD nie jest wydajne ale nikt nie mówi że na tym się nie pogra.

Edytowane przez Hiszpan2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...