Skocz do zawartości
TeLe

Radeon HD7790 - Komputer nie wstaje,czarny ekran.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Korzystałem z komputera jak zwykle po pracy i nagle reset, a po nim czarny ekran, dioda miga od monitora ale nie załącza biosu. Wcześniej żadnych problemów z karta, sterowniki aktualne, temperatury tez ok.Podłączyłem stara kartę (9600gso) i system wstaję, także wykluczam zasilanie i PCI-e.

 

Sprzęt:

MSI B75A-G43

Intel i3-3220

8GB RAM

ASUS Radeon 7790 1gb

Zasilacz FSP 400 albo 450W ( naklejka od góry ), pamiętam, że polecany tu na forum jak kupowałem.

 

Czy karta może tak po prostu "umrzeć" ? Gwarancja wygasła 4 miesiące temu, w ostatnim czasie praktycznie w nic nie grałem.

Czy jest jakiś program którym mógłbym zdiagnozować albo przetestować kartę z poziomu windowsa ? Aktualnie jestem na integrze a system wykrywa Radeona.

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem dzisiaj odpalić komputer na tej karcie i o dziwo zadziałało. Od razu ściągnąłem Fumark celem testu i niestety po kilku minutach zwiecha, znów czarny ekran po resecie i brak reakcji. Byłem dzisiaj u znajomego który zajmuję się głównie naprawa laptopów i mówił coś o " wygrzaniu " karty. Poczytałem trochę i zastanawiam się czy nie spróbować tej metody ? Jest sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od wczoraj mam ten sam problem.Radeon HD 7790 Cub 3D-przestał nagle działać.Nawet wentylatorek się nie kręci na niej.

Zasilacz firmowy(zestaw zakupiony przy pomocy purepc,z polecanych zestawów )

Chciałbym się zapytać,ile gwarancji miałeś na swojego radeona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem pewien, że dwa lata - standardowo, ale napisałem dzisiaj maila do firmy i okazało się, że gwarancja jest 3-letnia. Problem w tym, że wymieniałem na niej pastę i naruszyłem plombę która znajduje się na śrubce (biała naklejka z czerwoną obwódką). Podejrzewam, że gwarancja przepadła, chociaż można w sieci przeczytać ze MSI w ogóle nie robi z tego problemu, a niektóre nie stosują naklejek. Najlepszym wyjściem byłoby zdobycie takiej samej naklejki, przyklejenie i wysłanie na serwis :P

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.W takim razie skontaktuję się jutro z esc.pl. w sprawie serwisu.Zobaczę co mi odpiszą Ja zakupiłem swoją 09.2013,także jeśli jest 3 lata to nie powinno być źle.

Ja swoją mam w "dziewiczym" stanie-nic nie było grzebane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.W takim razie skontaktuję się jutro z esc.pl. w sprawie serwisu.Zobaczę co mi odpiszą Ja zakupiłem swoją 09.2013,także jeśli jest 3 lata to nie powinno być źle.

Ja swoją mam w "dziewiczym" stanie-nic nie było grzebane.

Tyle, że asus daje 3 lata gwarancji, a club zdaje mi się, że 2. Ale pisz do esc, może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leon166

 

Niestety,miałeś rację.Na Club 3D jest tylko 2 lata gwarancji.Wczoraj dostałem odmowę przyjęcia na serwis ,z powodu skończenia się okresu gwarancyjnego karty.

 

 

Tak myślę nad polecaną w zestawach na listopad Palit GTX 750 Ti OC.

 

dobre to to będzie z moim Intel Pentium G2030?

Cenowo ten GTX jest bardzo podobny do mojej byłej HD7790

W sumie nie śpieszy mi się z zakupem,mogę poczekać.

Edytowane przez Fury161

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pentiumem będzie dobrze śmigać, ale dozbierałbym do wersji z 2GB pamięci - 1GB na dzień dzisiejszy to za mało.

Proponowałbym gigabyte - dość dobry system chłodzenia, ewentualnie tańszy asus, ale chłodzenie może nie być za dobre.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Nie wiem jak jest teraz z tą ilością pamięci,ale dawniej z tego co pamiętam,była ona potrzebna(jej większa ilość)tylko w przypadku grania na większych monitorach.

Ja mam 17" monitor LCD, i gram w zasadzie tylko w jedną grę: CS:GO

I nie ukrywam,że chciałbym zmieścić się w kosztach ok.400zł

Bardzo ważna jest też dla mnie cisza.Ten radeon którego miałem był bardzo cichy,i podobnego poziomu dB oczekuję też od następcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...