Skocz do zawartości
revoltec123

Problem z obrazem w Asusie G751jt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem Asusa G751jt i mam problem z obrazem, a konkretnie problem polega na tym, że od czasu do czasu przy uruchamianiu laptopa ekran ekran pozostaje czarny choć słychać, że laptop pracuje. Po wciśnięciu klawisza zasilania, laptop wyłącza się i po ponownym wciśnięciu klawisza zasilania laptop włącza się i obraz na ekranie jest bez zarzutu. Taka sytuacja zdarza się od czasu do czasu, może macie jakiś pomysł gdzie leży przyczyna ?
Kolejny problem leży w nietrzymaniu ustawień w panelu sterowania nvidia, konkretnie sposób ustawiania koloru, samoistnie przestawia się z użyj ustawień nvidia na inne aplikacje sterują ustawieniami kolorów i w wyniku tego obraz robi się zbyt jasny, po zmianie ręcznej na użyj ustawień nvidia jest ok, po ponownym uruchomieniu laptopa przestawia sięna inne aplikacje sterują ustawieniami kolorów i obraz jest znów zbyt jasny. W tej kwesti również potrzebuję pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Przy czym w moim przypadku uaktywnił się on dopiero po postawieniu swojego systemu na SSD. 
fabryczny 8.1 na fabrycznym HDD działał bez zarzutu. 

Mnie to nie przeszkadza, bo komputera nigdy nie wyłączam, tylko usypiam (niezależnie od systemu), a naciśnięcie przycisku zasilania ("wyłączenie laptopa"), a następnie jego ponowne naciśnięcie rozwiązuje problem w ciągu mniej niż 2 sekund :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem, mój lapek jest usypiany.

W tak zwanym międzyczasie doszedłem do pewnego wniosku. Mianowicie wybudzenie lapka poprzez otwarcie pokrywy (wyświetlacz) - od czasu do czasu powoduje wspomniany błąd.

Z kolei wybudzenie go poprzez ruch myszką, a następnie otwarcie pokrywy - takiego błędu już w moim przypadku nie powoduje. 

Strzelam więc, że problem leży gdzieś w czujnika unoszenia pokrywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO nie wina czujnika tylko sterowników grafiki lub sama grafiką ( chip ) 

Zimny start i brak obrazu najczęściej sugeruje uszkodzenie chipa lub układu zasilania jego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wtedy wytłumaczyć poprawne wznawianie działania poprzez wybudzenie go ruchem myszki?

PS. To jest jeden z niewielu aktualnie dostępnych na rynku lapków, który nie ma możliwości włączenia zintegrowanej grafiki (GTX jest podłączony "bezpośrednio" pod ekran) - więc właściwie kto wie...

Nie wiem czym kierował się ASUS wprowadzając takie rozwiązanie, ale durne to to. Mój stary dell XPS L702x potrafił wytrzymać przy normalnej pracy (edytor tekstu, przeglądarka internetowa itp.) ponad 10 godzin, a asus nie da rady wytrzymać 3 godzin na oszczędnym trybie pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...