Jump to content
Przemas503

Rozdzielenie internetu (MM) z modemu poprzez router

Recommended Posts

Witam,

posiadam internet z Multimedii. Z internetu korzystaja 3 osoby w wynajmowanym mieszkaniu. Internet jest podlaczony kablem koncentrycznym do modemu cisco EPC2202 i z tego modemu skretka do wejscia WAN w jakims stary routerze edimax i tym routerem bezprzewodowo internet jest dostarczany do 3 laptopow. Problem w  tym, ze ten edimax chyba juz sobie nie radzi, bo co chwile ma spadki zasiegu i spadki predkosci internetu. Rzadko kiedy ten internet przez wifi ma predkosc zalozmy 5-6 mb/s, tylko co chwile spadki do jakis 0,2 mb/s niezaleznie od pory dnia. Gdy podlaczylem laptopa do modemu cisco to predkosc ladnie utrzymuje sie na stalym poziomie 20 mb/s. Wydaje mi sie wlasnie, po tym sprawdzeniu, ze to wina routera, ze tak slabo wszystko dziala. Pozyczylem router tp-link w8901g, ktorego moge teraz przetestowac i ewentualnie pozniej kupic. Czy pomoglby mi ktos skonfigurowac ten router tak, zeby rozsylal on internet bezprzewodowo tak jak stary router edimax?

PS. Wiem, wiem. Router tp-link nie ma wejscia WAN, tylko same LAN, ale widzialem w internecie na jakims forum, ze to nie ma znaczenia i ze mozna router skonfigurowac, zeby rozsylal internet. Poprawcie, jezeli ten ktos sie myli.