Skocz do zawartości
ParDez

Dysk HDD lub SSD nie widoczny.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie potrafię zrozumieć, dlaczego gdy zamontowałem dysk w kieszeni na miejsce napędu ODD(DVD/CD), który jest widoczny, dysku HDD nie wykrywa ani BIOS,ani Windows 7. Dysk HDD 1TB był dyskiem w laptopie, natomiast kupiłem dysk SSD i włożyłem go w miejsce HDD, natomiast do nowej kupionej kieszeni(wymieniłem ją, bo myślalem że coś z nią nie tak) włożyłem HDD 1TB i klapa.

W Biosie próbowałem przestawiać na opcje, których w tym modelu Lenovo G50-80 za wiele nie ma, nic to nie dało.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak temu zaradzić ? Zasugerowałem się poradnikiem na purePC, ale jak widzę nie potrzebnie wydałem kasę na dysk SSD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz albo uszkodzoną kieszeń albo ewentualnie kieszeń ze zworką/przełacznikiem, którą możesz przestawić i sprawdzić czy działa na innym ustawieniu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie potrafię zrozumieć, dlaczego gdy zamontowałem dysk w kieszeni na miejsce napędu ODD(DVD/CD), który jest widoczny, dysku HDD nie wykrywa ani BIOS,ani Windows 7. Dysk HDD 1TB był dyskiem w laptopie, natomiast kupiłem dysk SSD i włożyłem go w miejsce HDD, natomiast do nowej kupionej kieszeni(wymieniłem ją, bo myślalem że coś z nią nie tak) włożyłem HDD 1TB i klapa.
W Biosie próbowałem przestawiać na opcje, których w tym modelu Lenovo G50-80 za wiele nie ma, nic to nie dało.
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak temu zaradzić ? Zasugerowałem się poradnikiem na purePC, ale jak widzę nie potrzebnie wydałem kasę na dysk SSD .

 

 

Masz albo uszkodzoną kieszeń albo ewentualnie kieszeń ze zworką/przełacznikiem, którą możesz przestawić i sprawdzić czy działa na innym ustawieniu.

Kieszeń na pewno dobra, dzwoniąc do sprzedającego  prosiłem aby przysyłając drugą kieszeń sprawdzili ją dokładnie i to zrobili. Zworek żadnych nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kieszeń zarówno na hdd jak i ssd. Generalnie taka kieszeń albo działa albo nie i nie ma tu nic pomiędzy. Powinna chulać z każdym dyskiem, no chyba że ssd wadliwy i ma problemy w byciu wykrytym przez bios.

 

Kupiłem ponad 20 kieszeni dla znajomych, sam w laptopach miałem 5 i nigdy nie miałem z żadną problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kieszeń zarówno na hdd jak i ssd. Generalnie taka kieszeń albo działa albo nie i nie ma tu nic pomiędzy. Powinna chulać z każdym dyskiem, no chyba że ssd wadliwy i ma problemy w byciu wykrytym przez bios.

 

Kupiłem ponad 20 kieszeni dla znajomych, sam w laptopach miałem 5 i nigdy nie miałem z żadną problemów.

Dysk SSD dobry, mam na nim obecnie Windows'a, HDD włożony w miejsce tam gdzie był firmowo jest też OK.

Kieszeń sprawdzana u sprzedającego, bo to jest druga kieszeń, gdy zadzwoniłem w sprawie pierwszej bez problemów zgodzili się wysłać drugą sprawdzoną. Problem prawdopodobnie leży po stronie BIOS'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty myslisz ze ci sprzedajacy to te kieszenie sprawdzaja w swoich laptopach ?

 

Kieszen jest plug and play, to zwykle połączenie dwóch fizycznych wtyczek, bios tu nie ma nic do rzeczy. Kieszeń albo działa albo nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłóż kieszeń do ODD i sprawdź czy kieszeń nie jest krótsza i nie trzeba jej głębiej wepchnąć.

 

I drobna prośba, nie zakładaj już kolejnego tematu dla tej skomplikowanej operacji wymiany ssd w twoim lapku, przemyśleń i następstw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłóż kieszeń do ODD i sprawdź czy kieszeń nie jest krótsza i nie trzeba jej głębiej wepchnąć.

 

I drobna prośba, nie zakładaj już kolejnego tematu dla tej skomplikowanej operacji wymiany ssd w twoim lapku, przemyśleń i następstw.

Kieszeń jest OK, na pewno tematu nie będę zakładał, bo i tak na rozsądną pomoc nie mam co liczyć. 

O naprawdę rzetelną i merytoryczną poradę nie mam co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...