Skocz do zawartości
bbc20000

Jaka masz pamiec i co myslisz o 1GB pamieci

Pamiec w twoim PC  

  1. 1. Pamiec w twoim PC

    • 1. NoName
      44
    • 2. Corsair
      6
    • 3. OCZ
      4
    • 4. Crucial
      1
    • 5. Samsung
      15
    • 6. KingMAX
      0
    • 7. Kingston
      34
    • 8. TwinMOS
      42
    • 9. Mushkin
      0
    • 10. Micron
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Kto nie miał 1 BG pamięci na pokładzie nigdy nie odczuje różnicy.

Gdy gram w jakieś wymagające gierki to poziom pamięci spada czasami nawet do 400 MB i niżej czyli w tym momencie 512 będzie ledwo zipieć. Winda szybcie się ładuje. Faktem jest, że im więcej pamięci RAM to programy zajmują jej więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie 256MB Kingstona HyperX333MHz. Miałem kiedyś 512MB i nie za bardzo chciało chulać bez swap-a. Sprzedałem 256 i jakoś szczególnie nie odczułem różnicy - jedynie w programach (CoolEdit, Adobe Premier, VirtualDub, itp.) Gram głównie w RPG więc nie trzeba mi wyżyłowanego sprzętu.

Ale nie powiem że 1GB to coś złego. Jak bym miał kasę to kupiłbym sobie ... nowy wzmacnicz ... zamiast RAM-u. (tera to koło 800 - 1000 zł) :cry:

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś potwierdzi albo obali tezę, że win98 nie działa przy 1GB i więcej ramu :?:

Nie jestem pewien ale gdzies to tez czytalem ze Win98 nie tyle co nie bedzie dzialal z ta ilsocia pamieci co bedize mial problemy. Ale chyba na to Microsoft wydal "fix"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś potwierdzi albo obali tezę, że win98 nie działa przy 1GB i więcej ramu :?:

Nie jestem pewien ale gdzies to tez czytalem ze Win98 nie tyle co nie bedzie dzialal z ta ilsocia pamieci co bedize mial problemy. Ale chyba na to Microsoft wydal "fix"

z tego co pamietam - 98 zadziała ale zysk z przesiadki 512mb na 1gb jest niewielki przy 98 ponieważ 98 nieumiejętnie zarządza ramem - dlatego przy 1gb ramu lepiej zainstalować 2000 lub xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w podpisie OCZ rev2 2x256DDR PC400 hula w dualu przy timingach 5-2-2-2 przy fsb230 nie wiem czy to max bo proc lub plyta wiecej nie wytrzymuje lub... wlasnie pamiec? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio zakupilem 4 x 256 twinmos do duala i musze powiedzec ze roznica jest. Szczegolnie, gdy gram w warcrafta 3 i wychodze do windy alt+tab, zeby sobie odebrac poczte i www obejrzec. Na 512 mb jak wracalem do gry po 30 minutach to z reguly nerw mi puszczal i musialem gre wylaczyc i wlaczyc od nowa (pewnie kochany windows ja do swapa cala wrzucil i zapomnial spowrotem przerzucic, jak zaczynalem znowu grac). Ci, co mowia, ze 1 gb ramu jest zbyteczne nie maja racji. Ja, korzystajac z wielu programow na raz potrafilem 512 mb zapchac nie wlaczajac gry!!! (mam sklonnosc do uruchanmiania wielu sesji iexplorera i zapominam je zamykac). Co do win98 i >512 mb ramu, czytalem kiedys ze z duza iloscia ramu win98 ma problem i powoduje SPADEK WYDAJNOSCI!!. Zeby dac obraz zapotrzebowania na pamiec, wlaczenie nowego winampa 3.0 i odpalenie jakiegos mp3 pozera UWAGA--------40 mb pamieci (20 fizycznej i 20 na swap). czyli jakies 8% przy 512 mb............ Teraz nikt z programistow nie bawi sie w oszczedzanie sprzetu, tylko robia soft "aby szybciej" :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko czy to jest dobrze wyladczyc kompletine swap file. Ciagnie mnie do tego ale mysle ze jest to mozliwe (wlasciwie to bardzo latwo) zapchac 1Gb pamieci a wtedy to du@a zbita :D

 

 

Tak swoja droga to twoj system jest stabilny z 4 kosciami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś potwierdzi albo obali tezę, że win98 nie działa przy 1GB i więcej ramu :?:

U mnie powyzej 512, 512 + 512 , 512 + 256 ( noname ) wszystko sie chrzanilo i komp chodzil beznadziejnie, w grach 5fps o_O. Z tego co sie od kogos dowiedzialem to w win98 jest max 512...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co robisz i jak - z jednej strony 512MB wystarcza w zupełności a z drugiej jak mawiają - pamięci nigdy za wiele (pamietam jak ktoś mówił :arrow: "640kb powinno wystarczyć każdemu" - kto to był :?: ;))

niech zgadne Wujek Bill z USA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512 to minimalne minimum go gry w BF-a :) - swapa nie nalezy wyłaczać - mozna zostawic mały np. 100MB - xp wypierdziela na swapa nieuzywane fragmenty pamięci - a dynamicznych bibliotek to on potrafi naładować - i wcale ich nie zwalnia przyzamknieciu programu - tylko wlasnie wywala na swap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak w podpisie 768 siemensa w 3 kosciach, niestety plyta juz wiecej nie obsluzy :? Swap w xp na jakies 200mb, przy wylaczonym zupelnie sporadycznie potrafil wyskoczyc zolty trojkacik z informacja o braku pamieci :P A na biurku leza juz geile 2x256 do nowego kompa i mysle ze tyle na razie mi starczy. Jakbym mial szalec to bym wzial mushkin black 2x512 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 2x 512 SAMSUNG 333 + thermaltake A1414 CU :) w DUALU i synchro :)

 

narazie działąją stabilnie na 450 Mhz CL3 4/4/9 przy 2.9 V ,ale jak zrobie moda to 466 stabilnie też będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 2x 512 SAMSUNG 333 + thermaltake A1414 CU :) w DUALU i synchro :)

 

witam mam pytanko w sprawie radiatorow na pamiatki Tt A1414 bo widze ze takei posiadasz .Mianowicie chodzi mi o to ile ich jest bo zamowilem sobie i jzu wkoncu nie wiem czy jest komplet na 2 kosci czy poprostu jeden zlozony z 2 czesci

a nigdzie o tym nie pisza i czy ma to jakies znaczenie przy kosciach jedno i dwu stronnych bo przeciez sa one miedziane a miedz przewodzi prad a na kosciach 1 stronnych stylu jest elektronika

ja zamawialem na frazp.pl ale ten sam zestaw widzialem rowniez na 4max.pl

 

pozdrawiam fllanker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 2x 512 SAMSUNG 333 + thermaltake A1414 CU :) w DUALU i synchro :)

witam mam pytanko w sprawie radiatorow na pamiatki Tt A1414 bo widze ze takei posiadasz .Mianowicie chodzi mi o to ile ich jest bo zamowilem sobie i jzu wkoncu nie wiem czy jest komplet na 2 kosci czy poprostu jeden zlozony z 2 czesci

a nigdzie o tym nie pisza i czy ma to jakies znaczenie przy kosciach jedno i dwu stronnych bo przeciez sa one miedziane a miedz przewodzi prad a na kosciach 1 stronnych stylu jest elektronika

ja zamawialem na frazp.pl ale ten sam zestaw widzialem rowniez na 4max.pl

 

pozdrawiam fllanker

W tym komplecie masz 2 radiatorki. Kazdy na jedna strone modulu, czyli mozesz je zalozyc na 2 kosci jednostronne lub 1 dwustronna.

 

Ja smigam na 256 MB (na wiecej kasy nie ma :() Twisterach na 7/3/2/2 (nie da sie zejsc z RAS to CAS ponizej 3) przy 2.6 na 220, przy tych samych timingach i napieciu poszly max asynchro 230.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no coz troche lyso mi bo zgory padaja same firmowki a ja tam mam elixiry (2x256dual)i nienazekam mysle ze jak na niefirmowa pamiec to chodza calkiem przyzwoicie 5-2-2-2,5 na lekko podniesionym napieciu a dodatko zamowilem sobie midziane radiatory wiec mysle ze ebdzie spox

a co do 1GB ramu heh to mowcie co chcecie ale kazdy by chyba chcial tyle:P fakt ze niewielu potrzebyje takie ilosci do pracy nie oznacza ze sie to nie zmieni:) kwesta czasu i bedziemy rozwazac co lepiej 1gb czy 2gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 x 512MB OCZ PC 4000 EL Gold - Winda i progsy są w Ramdrive - chodzi jak burza  :twisted: 

 

CL2-3-3-11 

 

9.5 x 239Mhz (więcej proc rady nie daje na AC) Pompki do WC w drodze.

nie ma jak. OCZ i CORSAIR to najszybsze i najbardziej stabilne pamieci. Oplaca sie wydac extra kase na nie poniewaz starczaja na dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...