Skocz do zawartości
peito

[Lenovo Y580] Czyszczenie laptopa (wymiana pasty i thermopad)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

od pewnego czasu zauważyłem wzrosty temperatur w moim laptopie, które wcześniej nie występowały, więc przyszła pora na wymianę pasty i thermopadów w moim laptopie:

 

Lenovo Y580

* i7-3630QM

* x64

* GTX 660M

* 8 GB

 

Zestaw jaki skompletowałem do czyszczenia:




 

problem pojawia się podczas wyboru thermopadów. Dokładnie chodzi mi o ilość, wielkość, szerokość i grubość. Znalazłem coś takiego: http://aab.com.pl/pl/p/AAB-Cooling-Thermopad-20x130x1-2%2C4-WmK/1777, ale nie jestem pewny czy będą one odpowiednie do mojego układu chłodzenia.

 

Prośba do Was, czy wyżej wymienione rzeczy są dobre, ew. czy są od nich lepsze w tym przedziale cenowym i przede wszystkim co z tymi thermopadami. Jeżeli chodzi o sklep "aab.com.pl" to nie jest to mus, że muszę tam kupić. Jeżeli macie lepsze i sprawdzone propozycje to prosiłbym o podanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś przedstawicielem aab?

Powietrze, cokolwiek.

Pasta, na pewno są lepsze, np MX-2. Przejrzyj testy.

Z termopadami sprawa nie jest prosta. Rozebrałem swojego lapka, sprawdziłem grubość termopada - 1mm. Kupiłem 1mm 7 W/m-K co by dobrze ciepło transportował. Okazało się, że oryginalny zgniatał się niemal jak gąbka, ten co kupiłem bardziej przypomina gumę. Nie usiadł jak fabryczny. Temp. na chipsecie nie spadły, podniosły się na cpu, radiator musiał krzywo przylegać do cpu, bo był za wysoko na chipsecie. 

Licz się więc z tym, że zakupiony termopad może nie podejść najlepiej. 

 

Zakupiony termopad to było to http://proline.pl/?p=PHB+THERMOPAD+PH152

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przedstawicielem, po prostu znalazłem stronę i tyle. Teraz tak patrzę to nikt na forach nie ma o nich dobrego zdania. Dzięki za rade, a co do termopadów może po prostu zostawić te które są, a wymienić jedynie pastę MX-2, którą wszyscy polecają.

Edytowane przez peito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, mnie termopad się rozpadł przy zdejmowaniu, część została na chipie, część na radiatorze. 

 

Zobacz to

 

może będą jakieś rzeczowe informacje, mnie się nie chce tego w całości oglądać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...