Skocz do zawartości
Krajesu

Mobo 1666 a pamięci 2400 można ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję drobnej porady. 

Na początku przyszłego roku chce sobie wymienić pare podzespołów, ale już widze ze RAM jest dość tani i zdecydowałem sie już go kupić.

 

Jednak mała wątpliwość... mam płyte dość starą ma770t-ud3p i do czytalem sie ze tam jest obsługa ramu 1666+ - http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ma770t-ud3p_10/

 

Nie znalazłem nigdzie dokladnej specyfikacji jakie ta płyta obsługuje pamięci. Czy jeżeli kupie już teraz sobie nowe kości 2400 mhz to będą one działać na w/w płycie ?

 

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ares-ddr3-8gb-4gbx2-2400mhz-cl11-dual-f3-2400c11d-8gab-723115/

 

Dzięki za odp :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dokładnej specyfikacji pisze że ramy 1 600 mhz są obsługiwane przy OC , pewno tak samo będzie z ramem 1866+ mhz .

 

Normalnie będą działać na 1 600 mhz lub wolniej , dopiero po OC możliwe że ruszą na 2 400 mhz .

 

Ew. jak włączysz profile XMP .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy tak do końca skoro procek obsługuje 1600 tylko [może szybciej pójdą jak krecisz szyną] - bez sprawdzenia to trudno powiedzieć 

powinny chodzić z 1600 ale za to z niższym cl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale nie bedzie sytuacji, że po włożeniu tych ramów i po prostu nie będą działać ? Nową płyte i tak kupie około lutego bo wtedy sprzęt powinien być tańszy, a zależy mi żeby teraz te ramy w ogole działały przez te pare miesięcy.

 

Drugie co mi przychodzi do głowy to ewentualnie fabryczne napięcie może być za małe na płycie i bedzie potrzeba jej zwiększenie, ale to moja własna wymyślona teoria :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowanie przestarzałych podzespołów w tym czasie raczej ma mało sensu

 

odnosnie ramu to trzebabyło brać 2400cl10 lub 2133cl9

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale nie bedzie sytuacji, że po włożeniu tych ramów i po prostu nie będą działać ? Nową płyte i tak kupie około lutego bo wtedy sprzęt powinien być tańszy, a zależy mi żeby teraz te ramy w ogole działały przez te pare miesięcy.

 

Drugie co mi przychodzi do głowy to ewentualnie fabryczne napięcie może być za małe na płycie i bedzie potrzeba jej zwiększenie, ale to moja własna wymyślona teoria :)

Ram powinien działać - po prostu będzie miał niższe taktowanie.

Przy niższym taktowaniu, zmniejsza się też napięcie - te aresy przy 1600MHz będą działać przy 1.5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Leon, a co do Ciebie Tesel, przestarzalych to masz na mysli DDR3 ? Czy jakas rewolucja jest z tymi DDR4 ? ze faktycznie zauwaze kolosalna roznice ?

Jeżeli bede miał:

i5-4690K (mysle ze pod 4ghz spokojnie podkrece)

GTX 770

8 lub 16 ddr3 tych aresów

SSD na system

MSI Z97 G43

 

To będzie przestarzały sprzęt ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez trzy miesiące, okres świąteczny i obecne ceny skajlaków Haswelle może wywiać ze sklepów lub 4690k będzie droższy od 6600k. 

Zostaniesz wtedy z pamięcią ddr3 i będziesz klecił pokracznego potworka 6600K i ddr3.

 

Na moje ten zakup jest bez sensu obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...