Skocz do zawartości
antraxcdt

Jaki AMP, DAC+AMP, DAC/AMP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem właśnie składam sobie komputer od zera. I została mi ostatnia sprawa do załatwienia a mianowicie dźwięk. Kupuję słuchawki Beyerdynamic DT880 Edytion 250ohm lub AKG K7XX massdrop. No i teraz mam kilka opcji co do zasilenia tych słuchawek. mianowicie:

 

1) Karta muzyczna plus wzmacniacz

o karcie myślałem o AIM SC808 ale nie wiem jaki wzmacniacz

 

2) Osobno wzmacniacz i osobno DAC

Tutaj nie mam żadnej propozycji

 

3) Combo DAC/AMP

I tutaj mam kilka propozycji:

Taga Harmony THDA-500T

Aune X1S

ASUS XONAR ESSENCE STU 

 

No i teraz co wy mi polecicie i zaproponujecie, szczerze powiem, że najlepszym rozwiązaniem było by dla mnie DAC/AMP lub DAC+AMP z racji tego, że czasem korzystam z laptopa. 

 

EDIT: kwota którą mam do wydania to około 1000zł 

Edytowane przez antraxcdt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, przerabialem DAC (nazwy nie pomne bo wala sie w piwnicy, ale cena jakies 400zeta i polecany na forach, usb na jack, typowy pod sluchawki) przy problemach z jakoscia dzwieku na laptopie... 

 

odpusc sobie ten kierunek (DAC), stary audigy 2zs w stacjonarce ma lepsza jakosc dzwieku... slyszalne nawet na plastikowych glosniczkach logitecha... w docelowych sennhaizerach ktorych uzywam (hd380pro - wiem, celujesz w duzo lepszy sprzet, ale 380tki od razu pokazuja ze cos gra zalosnie, starczy podlaczyc do 'smartfonow'), na lapku byl znikomy uzysk na jakosci dzwieku rownajac do integry (!)...

 

za 1k szukalbym wmacniacza stereo z wejsciem optycznym (zakladam ze masz na integrze wyjscie, jak nie masz to zwroc na to uwage przy wyborze plyty glownej bo szkoda kasy na osobna dzwiekowke)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-15-32_4450.htmlsprobuj moze tego albo innego modelu z firmy audio-gd. Tego mialem, wprawdzie do wzmacniacza i kolumn, wiec wyjscia sluchawkowego nie probowalem. Gral fajnie, ale okazyjnie zamienilem za doplata na model wyzej, ktorego juz niestety nie ma w ofercie.

OBOWIAZKOWO przesluchac przed zakupem w konfiguracji ze sluchawkami. W firmie, do ktorej podalem link mozna wypozyczyc do odsluchow.

250ohm byle czym nie zasilisz zeby gralo dobrze i zeby wykorzystac mozliwosci sluchawek.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...